Zavřít reklamu

Venkovní počasí již nějakou dobu konečně přeje výletům do přírody. Ať už patříte mezi umírněné výletníky, nebo naopak chcete v přírodě překonávat nejrůznější rekordy, můžete se na svou příští výpravu vybavit některou z užitečných aplikací, které vám představujeme v tomto článku.

In-počasí

Pokud se chystáte do přírody, určitě vás zajímá, jaké počasí vás čeká a jak máte aktuální předpovědi přizpůsobit vaši výstroj a výzbroj. In-počasí je povedená a velmi spolehlivá česká aplikace, ve které najdete informace o aktuálním stavu počasí, stejně jako o jeho vývoji pro následující hodiny a dny. Aplikace je zdarma, bez reklam, a nabízí také widgety na plochu.

Stažení v Google Play

Mapy.cz

U českých aplikací ještě chvíli zůstaneme. Při vašich výletech do přírody by se vám totiž mohla určitě hodit také aplikace Mapy.cz. Kromě možnosti vyhledávání a plánování tras nabízí Mapy.cz možnost vyhledávání bodů zájmů, stahování map pro offline použití, vyhledávání tipů na výlety nebo třeba ukládání vlastních tras.

Stažení v Google Play

Záchranka

Pevně věříme, že se vaše výlety do přírody objedou bez nehody. Vždy je ale lepší se připravit na všechny případy, a nainstalovat si do mobilu aplikaci Záchranka. Záchranka vám nejen pomůže přivolat pomoc – a to i v případě, že nedokážete zrovna přesně popsat vaši polohu nebo nemůžete mluvit, ale nabízí také informace o nedalekých zdravotnických zařízeních nebo tipy pro poskytnutí první pomoci.

Stažení v Google Play

Stellarium Mobile

Chystáte se v přírodě přenocovat? Pokud víte, že bude jasná obloha, můžete noc v přírodě využít k pozorování hvězd s pomocí aplikace Stellarium Mobile. Stačí namířit telefon směrem k obloze, a aplikace vám prozradí, na jaké souhvězdí se právě díváte. Stellarium Mobile ale nabízí také obsáhlou sbírku snímků hvězdných těles spolu s užitečnými informacemi a spoustu dalších skvělých funkcí.

Stažení v Google Play

iNaturalist

Při svých výletech do přírody zaručeně narazíte nejen na zajímavé byliny a dřeviny, ale také na zvířata, ptáky či zajímavý hmyz. K poznávání přírody můžete bez obav využít aplikaci s názvem iNaturalist. Stačí fotoaparátem vašeho telefonu vyfotit strom, rostlinu, nebo zástupce živočišné říše, nahrát snímek do aplikace, a brzy se dočkáte jeho identifikace.

Stažení v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.