Zavřít reklamu

Samsung v březnu představil nové „hlavní“ telefony střední třídy Galaxy A35 a A55. I když oproti svým předchůdcům nabízejí minimum vylepšení, jedná se o velmi povedená zařízení, která uspokojí každého, kdo nemá na smartphony přehnané nároky. Druhý zmíněný telefon se však od začátku potýkal s problémy týkajícími se čtečky otisků prstů,.

Je celkem běžné, že na telefonech, které byly čerstvě uvedeny na trh, najdete různé chyby, ať už více, či méně závažné. I po několika softwarových aktualizacích si však někteří uživatelé smartphonu Galaxy A55 pořád stěžovali na problémy s poddisplejovou optickou čtečkou otisků prstů. Ta je pomalejší než kapacitní a ultrazvukové čtečky otisků prstů, kterými jsou vybaveny špičkové telefony Samsungu.

Někteří uživatelé si i po třech měsících od uvedení Galaxy A55 na trh stěžují na to, že jeho čtečka otisků prstů je velmi pomalá, a podle dalších až v polovině případů nerozpozná jejich otisky. Přitom prý nepoužívají žádnou ochrannou fólii, která by mohla funkci čtečky narušit. I my jsme během testování telefonu, na který vám brzy přineseme recenzi, zaznamenali problémy s jeho čtečkou, zejména s její přesností. Můžeme ale říci, že náš otisk čtečka nerozpoznala rozhodně v méně než polovině případů.

Někteří uživatelé tvrdí, že čtečka funguje o něco lépe po vypnutí funkce odemykání obličejem nebo po vymazání stávajících otisků a jejich přeregistrování. Samsung se k problému nevyjádřil, ale právě pro Galaxy A55 nyní po dlouhých dvou měsících vydal novou aktualizaci, ve které můžeme doufat, že tento problém řeší. Ta má číslo sestavení A556EXXU3AXF2 a obsahuje jen květnovou bezpečnostní záplatu.

Mimochodem Galaxy A55 je prvním smartphonem Samsungu, který podporuje plynulé aktualizace, což umožňuje instalaci aktualizací na pozadí, zatímco je zařízení používáno. Právě toto může být příčina toho, proč aktualizace vychází s měsíčním zpožděním.

Dnes nejčtenější

.