Určitě jste již slyšeli o nových hodinkách Garmin Venu 3, stejně jako o funkcích, které tento model nabízí – jedná se například o detekci zdřímnutí, vylepšenou funkci Body Battery nebo třeba nové typy aktivit. Část těchto funkcí nyní Garmin přináší i do vybraných modelů hodinek Forerunner. O které funkce se jedná?
Pokud vlastníte hodinky Garmin Forerunner 965, 955, 265, nebo 255, máte nyní důvod k oslavě. Garmin totiž vydává aktualizaci softwaru verze 17.24, která přináší řadu velmi užitečných nových funkcí. Ty už dříve dostaly řady Fenix a Epix.
- Detekce spánku: Automatické sledování nebo zaznamenávání spánku i zdřímnutí a zjištění, jak může být pro tělo prospěšný, a doporučeného času a délky spánku.
- Teplota pokožky: Při nošení hodinek na spaní můžete sledovat, jak se v průběhu času mění průměrná teplota pokožky, což může souviset s nedávnou aktivitou, prostředím, ve kterém spíte, případnými nemocemi a dalšími faktory.
- Vylepšení sledování energie Body Battery: Aktualizace vám umožní v rámci funkce Body Battery získat ještě více podrobností a osobních poznatků o tom, jak spánek, spánek, denní aktivity a stres konkrétně ovlivňují úroveň energie, a každý večer dokonce získáte denní shrnutí s rekapitulací spotřeby energie během dne.
- Dynamika běhu na zápěstí: Měření klíčových běžeckých metrik, jako je kadence, délka kroku, doba kontaktu se zemí a další, pro zlepšení běžecké formy.
- Běžecký výkon na základě údajů ze zápěstí: Řiďte úsilí a vylaďte trénink na základě množství energie, kterou tělo během běhu vyvíjí.
- Zlepšení lyžařské aktivity: Průběžně zaznamenávejte celou aktivitu, a to i během jízdy na lanovce a při sjezdu, a získejte tak přesnější záznam metrik, jako je tepová frekvence, doba aktivity a převýšení.
- Chytré snímky upozornění: Uživatelé s kompatibilním chytrým telefonem s operačním systémem Android si nyní mohou zobrazit přijaté fotografie přímo na displeji hodinek.
- Vylepšení funkce Face It: Přidejte ještě více údajů na přizpůsobitelné analogové nebo digitální ciferníky hodinek pomocí aplikace Face It v aplikaci Connect IQ.
- Výkon při běhu na zápěstí: Řízení námahy a vyladění tréninku na základě množství síly, kterou tělo při běhu vyvíjí.
- Zvýšení lyžařské aktivity: Průběžně zaznamenávejte celou aktivitu, a to i během jízdy na lanovce a při sjezdu, a získejte tak přesnější záznam metrik, jako je tepová frekvence, doba aktivity a převýšení.
- Chytré snímky upozornění: Uživatelé s kompatibilním chytrým telefonem s operačním systémem Android si nyní mohou zobrazit přijaté fotografie přímo na displeji hodinek.
- Vylepšení funkce Face It: Přidejte ještě více údajů na přizpůsobitelné analogové nebo digitální ciferníky hodinek pomocí aplikace Face It v aplikaci Connect IQ.
- Integrace ciferníku hodinek Dexcom: Lidé se všemi typy diabetu (1., 2. nebo těhotenská cukrovka), kteří používají systém kontinuálního monitorování glykémie (CGM) Dexcom G6 nebo Dexcom G73 a kompatibilní chytré hodinky Garmin, si mohou na ciferníku hodinek zobrazit hladiny glykémie a trendy.
Zmíněná aktualizace softwaru se v současné chvíli postupně šíří do všech kompatibilních zařízení. Uživatelé mohou buďto počkat na automatickou aktualizaci, nebo aktualizovat prostřednictvím aplikace Garmin Connect na spárovaném smartphonu.
Jak ten Garmin jen smutně dotahuje wearOs a ještě to je bída ten jejich Os.
Tak wear OS je od Google. Vsichni asi vime, jak dopadl OS od Samsungu. Takovy Tizen, to byla perla…. Horsi jak vyzrit si zadek po vykonání potřeby kaktusem.
A já se tu bavím o tizenu? Ty musis byt takyndobry koko.. Vyzkoušej si wear Os a pak ty hloupé garminy a hnedkanzjistis oncem píšu ty troubo.
Tizen jen dokazoval, jak to Samsung umí s OS. Wear OS je fajn, protože na tom Samsung nedělal, lehkou modifikací nepočítám. Jinak hodinky Samsung jsou mi k prdu. Asi nepotřebuji volat z hodinek, tel mám vždy u sebe, nepotřebuji mít v tel problizec fotek a podobně kraviny. A na sport to je prostě slabé. Export do Strava sh!t, neumí to casove segmenty, samsung health je totalni paskvil a tak mohu pokracovat. A jinam me označujes za troubu ale pises jako osoba s iq na urovni hranicniho pásma defektu, viz ta posledni veta, ktera da normalnimu člověku i presto zabrat.
On smutně dotahuje i Apple Watch. AW mi měřily spánek už když jsem měla AW3, které to nativně nepodporovaly, stačilo nainstalovat aplikaci. Ostatně tu používám dodnes, AutoSleep, vyhovuje mi víc než nativní měření spánku a ukazuje stejné hodnoty. A zdřímnutí mi měří taky už roky.
Nicméně Garmin není špatný, jen má špatný SW a senzory, protože třeba okysličení krve (nejen mě) mi měřily o 5% méně než je realita a stalo se mi několikrát, že při cvičení mi ukázaly 55 bpm při běhu, kdy realita byla nad 130 bpm… A podle fanclubu Garminu to prý je normální a řešení je si koupit hrudní pás, že prý optické senzory jsou nepřesné. Zajímavé je, že od roku 2015 mě AW nezklamaly ani jednou a Garmin během šesti týdnů čtyřikrát.
Garmin není špatný, jen má špatný SW a senzory. Ty taky neumřeš chytrá. Pokud to tak je, tak co by na něm bylo dobře?
Jen ta výdrž, ta je pro spoustu lidi, kteří běžně žijí 14 dni bez proudu, must have. (Ironie)
Ano kamonten jejich Os je děsný. Ty asi moc nemáš možnost mít oboje dvoje na vyzkoušení co? A ty senzory ani nemluvim. Pak je tu jejich trapna nabijecka. Atd. Dal nemá cenu ani řešit. Matlo
@Hah sice nerozumím jazyku tvého kmene, ale zpět ke Garminům. Měl jsem MARQ, teď mám MARQ 2, mám i AWU a OS Garmin je jiný, ale v čem by měl být špatný? Co se senzorů týče, tak používám hrudní pas na aktivity, ale přes den mám téměř identické hodnoty jak z AWU. A nabijecka je trapná v čem? Je sice kontaktní, ale magnetická. A rozhodně MARQ 2 edice vypadá lépe než AW. 😉
Hah, dalsi dite ktery nechape rozdil mezi sportestry a chytrejma hodinkama? Tak snad ti jezisek prinese AW, abys mohl machrovat. Sice za cenu toho ze budes otrok zasuvky, ale predpokladam ze to nevadi protooze presun max skola/domov.
Ono by stacilo vytahnou paty dal nez do nejakeho OC, a pak pochopis proc lidi uvitaj delsi vydrz nez 24h. Ano rozdil mezi chytrejma hidinkama a sportstry se stira, ale porad je to urceno pro rozdilnou sortu lidi. Garmin rozhodne nema spatne senzory, pokud by to tak bylo ma je Polar a spol , protoze pouzivaji stejne. Hrudak uz v dnesni dobe, pokud nesportujes jako vrcholak ztraci smysl, rozdil mezi nim garmin dotahl do +-5%. Takze i kdybys chtel namitnout jak je to silene moc, tak je to jedno protoze ty data mas takhle zkreslene porad. Takze to co hobik potrebuje dostane, a dostane vic nez potrebuje :).
Btw, ja mam odchylku vs hrudak do 1%, vetsinou staci utahnout spravne hodinky. Coz spousta lidi neumi a nechape.
Takze si uzij bohateho jeziska, a doufam ze tam bude ten vytouzenej Iphone s AW.
Garmin je pro malinko jinou cílovku.Když se tomu pověnujete tak se tu nebudou psát takové bludy.Na to na co jsou určeny umí dobře a hrudní pásy se používají běžně a je to zatím nejpřesnější způsob měření.
A kdo se tu baví o hrudnim pasu? 😀