Samsung navázal spolupráci s Exercise & Sport Science Initiative (ESSI) Michiganské univerzity s cílem zlepšit přesnost sledování tréninku pomocí hodinek Galaxy Watch. Výzkum se zaměří na ty aspekty technologií chytrých hodinek, které mají potenciál nabídnout přesnější údaje o VO2 Max a ztrátách spojených s pocením. Díky větší přesnosti by tak mohly hodinky Galaxy Watch pomoci běžcům ještě lépe přistupovat k jejich zdraví a fyzické aktivitě.
V rámci osmiměsíční studie budou údaje z chytrých hodinek VO2 Max porovnány s měřeními na klinické úrovni prostřednictvím kardiopulmonálních zátěžových testů CPET a ztrátami spojenými s pocením v návaznosti na změny hmotnosti. Testy budou provedeny, jak ve vnitřním prostředí na běžeckých pásech, tak při venkovních bězích na různé vzdálenosti od 2,5 do 20 km.
Běžci se mohou při tréninku, zejména v létě, potýkat s dehydratací i problémy se zvládáním tepla. Partnerství Samsungu a vědců Michiganské univerzity by mělo, jak obě strany doufají, najít cestu k ovlivnění těchto faktorů při tréninku. Budoucí hodinky Galaxy Watch by tak mohly běžcům říkat, kolik vody mají vypít, aby se vyhnuli ztrátě výkonnosti.
Volbou laboratoře korejské firmy pro tuto studii byla Michigan Performance Research Laboratory, zkráceně MiPR, která je součástí ESSI a díky svým zavedeným vztahům s průmyslem nositelných zařízení, běžeckou komunitou a samozřejmě také výjimečným dovednostem výzkumníků, je ideálním kandidátem. Samsung vyzdvihuje některá jména, jako zástupce ředitele pro výzkum Adama Lepleyho nebo Kena Kozloffa, spoluředitele ESSI a některé další, za nimiž stojí odborné znalosti v oblasti běžecké výkonnosti, zranění, sportovní medicíny i technologií nositelné elektroniky. Benefitem MiPR je také kooperace s Atletickou fakultou Michiganské univerzity a profesionálními sportovními organizacemi.
Ke spolupráci viceprezident a vedoucí týmu digitálního zdraví, MX Business ve společnosti Samsung Electronics, Hon Pak uvedl: „Společnost Samsung se zavázala poskytovat smysluplnější poznatky o zdraví prostřednictvím naší spolupráce s předními průmyslovými a akademickými institucemi“. Dále pak vyjádřil nadšení firmy z partnerství a zdůraznil snahu „přinést ještě smysluplnější poznatky těm běžcům, kteří spoléhají na přesnost a přizpůsobitelnost řady Galaxy Watch“.
Poznatky, které Samsung na základě spolupráce získá, mu pomohou zlepšit přesnost sledování tréninku. Společnost neprozradila, zda se výsledky probíhajícího výzkumu promítnou do stávajících Galaxy Watch nebo jen těch, se kterými korejský gigant teprve přijde. Ať už se v tomto směru situace vyvine jakkoli, minimálně pro majitele budoucích Galaxy Watch to bude znamenat pozitivní přínos. Poznamenejme, že tréninky a měřením VO2 Max vynikají především hodinky americké společnosti Garmin. Tímto svým záměrem by je mohl Samsung poměrně citelně zasáhnout.
Asi největší rozdíl je výdrž baterie. V tom je Garmin v extrémním náskoku oproti Samsungu a Applu.
Ano jelikož to jsou ale hloupé hodinky ty od garminu. Proto ta výdrž ty chytraku. Garminy už nikdy. Těmito na ruce fakt nepotřebuji. U samsungu mám nabitou za půl hodky takže není co řešit.