Umělá inteligence z dílny technologického giganta Google se dočkala dosud největšího rozšíření. Vstupuje do Evropy a Brazílie a podporuje další jazyky, včetně češtiny. Chatbot také získává nové funkce pro zvýšení produktivity a personalizaci. Po uvedení do více než 180 zemí na květnovém I/O 2023 a přidání korejštiny a japonštiny nyní Bard podporuje více než 40 jazyků, mezi něž kromě češtiny patří také arabština, čínština, němčina, hindština nebo španělština.
S Bardem si můžete nově popovídat či jej zaúkolovat po předchozích nevyjasněnostech stran regulačních nařízení ve všech 27 státech EU a Brazílii. Společnost uvádí, že na tomto rozšíření „spolupracovala s experty, zákonodárci i odborníky zabývajícími se regulací a ochranou osobních údajů“. Pomocí převodu textu na řeč vám po klepnutí na ikonu reproduktoru Bard může své odpovědi číst ve více než 40 jazycích. Na stránce Bard – Aktuality o experimentu Google uvádí: „Někdy se vyplatí poslechnout si něco nahlas. Určité nápady se tak můžou zrealizovat i jinak než jen při čtení. Poslechněte si odpověď a uvidíte sami, jak vám to pomůže rozproudit představivost!“
Google také spouští čtyři funkce pro zvýšení produktivity. Připínání chatů vám umožní uložit si a mít možnost se rychle vrátit k vybraným konverzacím, tedy vašim podnětům a zadáním a odpovědím umělé inteligence v plném rozsahu na boční liště pod ikonou + Nový chat. Následuje sekce „Připnuto“ a „Nedávné“. Položka Aktivita s Bardem byla přesunuta do pravého horního rohu vedle Nápovědy, Nastavení, přístupu k aplikacím a ikony účtu Google.
K dispozici je také vytváření odkazů na odpovědi Barda jako způsob, jak sdílet své nápady a výtvory s ostatními. Díky sdíleným odkazům je zobrazení vaší konverzace a všech zdrojů vzdáleno pouhé jedno kliknutí, takže si ostatní mohou bez problémů prohlédnout, co jste s Bardem vytvořili.
Výsledek lze také exportovat do Dokumentů Google nebo jako koncept Gmailu. Kromě toho může nyní Bard exportovat kód Pythonu do Replitu.
A konečně je postupně zaváděna integrace Barda s Google Lens, která vám umožní nahrávat obrázky pomocí tlačítka plus vedle textového pole a klást o nich otázky. Lens je v tuto chvíli k dispozici v angličtině a zprostředkovává rozpoznávání objektů, se kterými pak Bard může dále pracovat.
Brzy bychom se měli setkat také s možností úpravy odpovědí. „Zavádíme 5 nových možností, jak Bardovy odpovědi upravit,“ uvádí Google a dodává: „Stačí kliknout a odpověď může být jednodušší, delší, kratší, profesionálnější nebo naopak uvolněnější. Umělou inteligenci Googlu si můžete vyzkoušet na adrese https://bard.google.com. Stačí k tomu mít účet Google. Je to zábavné i zajímavé. Jak říká sám Bard: „Jsem váš kreativní a užitečný spolupracovník. Mám svá omezení a ne vždy se mi všechno povede, ale vaše zpětná vazba mi pomůže se zlepšit.“