Zavřít reklamu

V 15:00 zahájil Samsung svou letní akci Galaxy Unpacked s představováním nových produktů. Akce se koná v Paříži, novináři ale měli k novému portfoliu společnosti přístup o něco dříve, a proto vám už nyní můžeme přinést informace o tom, co bude během prezentace ukázáno. 

Jak se očekávalo, došlo na portfolio skládaček, hodinek, sluchátek a k tomu i Galaxy Ring. O všem jsme měli informace dlouho dopředu, protože Samsungu se příliš nepovedlo je uhlídat a ty tak zvesela unikaly na internet a aktuální událost je vlastně potvrzuje a jen upřesňuje. 

Galaxy Z Fold6 i Flip6 disponují dosud nejpokročilejším mobilním procesorem Snapdragon 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy, který přináší nejlepší kombinaci výkonu CPU, GPU a NPU ve své třídě. Procesor je optimalizován na procesy umělé inteligence a nabízí vylepšenou grafiku spolu s celkově vyšším výkonem. Zdokonalený chladicí systém umožňuje zvýšit maximální výkon díky větší odpařovací komoře u modelu Z Fold6 a vůbec poprvé použité odpařovací komoře u modelu Z Flip.  

Specifikace jednotlivých modelů ale možná hrají až druhé housle, protože Samsung se u nich soustředí spíše na software a nové možnosti Galaxy AI. Je ale pravda, že díky pokračujícím inovacím v oblasti skládacích zařízení vznikla dosud nejtenčí a nejlehčí řada Galaxy Z. Dokonale symetrický design s rovnými okraji je esteticky příjemný a nový poměr stran vnějšího displeje u modelu Z Fold6 přináší přirozenější obdélníkové zobrazení. Kromě vylepšení designu je nová řada Galaxy Z zkonstruována tak, aby byla ještě odolnější a uživatelé neměli obavy, že něco poškodí. Proto je vybavena také vylepšeným rámem Armor Aluminum a sklem Corning Gorilla Glass Victus 2, což z ní činí dosud nejodolnější řadu Z. A pak je zde ještě odolnost IP46. 

Galaxy Z Fold6 

Hlavní displej: 7,6″ QXGA+, Dynamic AMOLED 2X, Infinity Flex Display (2160×1856, 20,9:18), 374 ppi, Adaptivní obnovovací frekvence až 120 Hz (1–120 Hz) 

Vnější displej: 6,3″ HD+, Dynamic AMOLED 2X Display, (2376×968, 22,1:9), 410 ppi, Adaptivní obnovovací frekvence až 120 Hz (1–120 Hz) 

Rozměry a hmotnost: složený 68,1×153,5×12,1 mm, rozložený 132,6×153,5×5,6 mm, hmotnost 239 g 

Fotoaparáty: 

  • 12Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát, F2,2, velikost pixelu: 1,12 μm, úhel záběru: 123˚ 
  • 50Mpx širokoúhlý fotoaparát, Automatické ostření Dual Pixel, optický stabilizátor OIS, F1,8, velikost pixelu: 1,0 μm, úhel záběru: 85˚ 
  • 10Mpx fotoaparát s teleobjektivem, PDAF, optický stabilizátor OIS, F2,4, velikost pixelu: 1,0 μm, úhel záběru: 36˚, 3× optický zoom 
  • 10Mpx selfie fotoaparát, F2,2, velikost pixelu: 1,22 μm, úhel záběru: 85˚ 
  • 4Mpx fotoaparát pod displejem, F1,8, velikost pixelu: 2,0 μm, úhel záběru: 85˚ 

Procesor a RAM: Snapdragon 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy, 12 GB 

Baterie: 4 400 mAh 

Galaxy Z Flip6 

Hlavní displej: 6,7″ FHD+, Dynamic AMOLED 2X, Adaptivní obnovovací frekvence až 120 Hz (1–120 Hz), Infinity Flex Display (2640×1080, 22:9) 

Vnější displej: 3,4″ (8,6 cm) Super AMOLED 60 Hz, 720×748, 306 PPI 

Rozměry a hmotnost: složený 71,9×85,1×14,9 mm, rozložený 71,9×165,1×6,9 mm, hmotnost 187 g 

Fotoaparáty: 

  • 12Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát, F2,2, velikost pixelu: 1,12 μm, úhel záběru: 123˚ 
  • 50Mpx širokoúhlý fotoaparát, Automatické ostření Dual Pixel, optický stabilizátor OIS, F1,8, velikost pixelu: 1,0 μm, úhel záběru: 85˚ 
  • 10Mpx selfie fotoaparát, F2,2, velikost pixelu: 1,22 μm, úhel záběru: 85˚ 

Procesor a RAM: Snapdragon 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy, 12 GB 

Baterie: 4 000 mAh 

3,4“ vnější displej Super AMOLED FlexWindow byl opět vylepšen a teď umožňuje používat funkce s podporou umělé inteligence, aniž by bylo nutné smartphone rozevřít. Tento displej umožňuje například přístup k aktualizacím a oznámením aplikace Samsung Health nebo výběr další skladby, kterou chcete poslouchat, na widgetu přehrávače. FlexWindow teď nabízí ještě víc widgetů (miniaplikací) a umožňuje sledovat informace z několika widgetů současně.

Samsung Galaxy Z Flip6 předobjednáte u Mobil Pohotovosti výhodněji až o 8 000 Kč. Získáte také speciální dodatečnou slevu 2 500 Kč za napsání recenze a využít můžete i 15% slevu při nákupu více zařízení Samsung současně. V rámci speciální služby pak Galaxy Z Flip6 pořídíte už od 622 Kč x 26 měsíců. Samsung Galaxy Z Fold6 předobjednáte u Mobil Pohotovosti výhodněji až o 10 000 Kč. Získáte také speciální dodatečnou slevu 2 500 Kč za napsání recenze a využít můžete i 15% slevu při nákupu více zařízení Samsung současně. V rámci speciální služby pak Galaxy Z Flip6 pořídíte už od 1 201 Kč x 26 měsíců.

Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 koupíte zde

Galaxy Watch7 a Ultra

Galaxy Watch7 motivují uživatele ke zdravějšímu životnímu stylu pomocí mnoha způsobů podpory každodenních aktivit. Uživatelé můžou podrobně sledovat víc než 100 tréninků a sestavovat si rutiny kombinováním různých cviků pomocí funkce Rutina cvičení, aby dosáhli svých cílů. Pomocí aplikace funkce Závod můžete v reálném čase porovnávat aktuální a předchozí výkony, sledovat svoje pokroky a udržovat si motivaci. Získejte kompletní přehled o složení svého těla a kondici pomocí nástroje Složení těla, který vám poskytne detailní informace o vašem těle.

Důkladné monitorování a analýzy stavu jsou možné díky inovativnímu hardwaru společnosti Samsung v hodinkách Galaxy Watch7. Vylepšený senzor BioActive nabízí vyšší přesnost a díky komplexním údajům umožňuje uživatelům líp porozumět sobě samým. Hodinky Galaxy Watch7 poprvé umožňují sledovat i konečné produkty pokročilé glykace (AGEs) pomocí indexu AGEs. Hodnoty AGEs, které jsou silně ovlivněny stravou a životním stylem, odrážejí celkový proces biologického stárnutí uživatele a jsou ukazatelem metabolického zdraví.

Galaxy Watch7 jsou vybaveny nejvýkonnějším čipem v řadě Galaxy Watch a poprvé 3nm procesorem, který díky třikrát vyšší rychlosti a o 30 % lepší energetické účinnosti zajišťuje snadnější používání. Galaxy Watch7 jsou také první chytré hodinky Galaxy vybavené dvoufrekvenčním systémem GPS, který dokáže přesněji sledovat polohu i v husté městské zástavbě a zajišťuje dobrou orientaci v každém prostředí.

Galaxy Watch Ultra staví na základech pokročilých funkcí monitorování zdraví a výkonném hardwaru Galaxy Watch7, a ještě víc zpřístupňuje fitness aktivity k dosažení lepší kondice s maximální podporou chytrých funkcí. Nový design ve tvaru polštáře, který navazuje na kruhový design hodinek Galaxy Watch, zvyšuje ochranu a vizuální celistvost, zatímco systém dynamického uchycení pro větší pohodlí umožňuje uživatelům být kdekoli a kdykoli co nejlepší verzí sebe sama.

Špičkové vlastnosti zajišťující extrémní odolnost umožňují uživatelům posouvat svoje hranice a jít ještě dál díky rámu z titanu třídy 4 a vodotěsnosti 10 ATM. Kromě toho Galaxy Watch Ultra fungují v širším rozmezí nadmořských výšek od −500 až do 9000 metrů, a umožňují tak zaznamenávat nevšední fitness zážitky, jako jsou plavání v moři nebo jízda na kole v extrémních podmínkách.

Nově přidaným akčním tlačítkem můžou uživatelé okamžitě spouštět a ovládat tréninky a mapovat další funkce podle svých potřeb. Navíc můžou k přivolání pomoci aktivovat nouzovou sirénu. Po tréninku lze snadno zkontrolovat přehledné statistiky díky speciálním ciferníkům pro Galaxy Watch Ultra, které se automaticky přepnou do nočního režimu, aby byly optimálně viditelné ve tmě. Díky maximálnímu jasu 3 000 nitů je displej hodinek Galaxy Watch Ultra dobře čitelný i na ostrém slunci. Pro bezstarostná delší dobrodružství mají hodinky Galaxy Watch Ultra nejdelší výdrž baterie z celé řady Galaxy Watch, a to až 100 hodin v úsporném režimu a 48 hodin v úsporném režimu při Cvičení.

Samsung Galaxy Watch7 a Watch Ultra předobjednáte u Mobil Pohotovosti až o 3 500 Kč výhodněji. Získat můžete také speciální dodatečnou slevu 1 500 Kč za napsání recenze i 15% slevu při nákupu více zařízení Samsung současně. Vyměňte staré chytré hodinky za nové Galaxy Watch a vyjdou vás už na 163 Kč x 26 měsíců.

Galaxy Watch7 a Ultra koupíte zde

Galaxy Buds3 a Buds3 Pro

Sluchátka řady Galaxy Buds3 přinášejí díky Galaxy AI nové zážitky z komunikace. Když se účastníte přednášky v cizím jazyce, můžete na zařízení Galaxy Z Fold6 nebo Flip6 se sluchátky řady Buds3 zasunutými do uší zapnout v režimu poslechu funkci Tlumočník. To vám umožní poslouchat přednášku přeloženou přímo přes sluchátka a odstranit tak případné jazykové bariéry. Vyslovením pouhých dvou slov můžete prostřednictvím funkce Hlasové příkazy ovládat různé operace, například spuštění/zastavení přehrávání hudby, aniž byste se museli dotknout sluchátek nebo telefonu. Zvuk lze také chytře optimalizovat bez ohledu na způsob nošení sluchátek Buds. Mikrofony sluchátek řady Buds3 analyzují vnitřní i vnější zvuky v reálném čase, což umožňuje zlepšit kvalitu zvuku pomocí funkce Adaptivní EQ a aktivně potlačovat okolní hluk pomocí funkce Adaptivní ANC. Při poslechu hudby budou sluchátka Buds3 Pro neustále sledovat a identifikovat okolní zvuky a automaticky upravovat optimální úroveň hluku a zvuku bez nutnosti ručního nastavování pomocí funkcí Adaptivní potlačení hluku, Rozpoznání sirény a Rozpoznání hlasu, abyste měli zajištěný maximální komfort. 

Co na tom, že vypadají, jako by AirPodům Applu z oka vypadla. Aby mohla sluchátka Galaxy Buds3 Pro poskytovat špičkový zvukový zážitek, jsou vybavena pokročilým hardwarem, včetně vylepšených dvoupásmových reproduktorů s planárním výškovým měničem pro sofistikovanou a přesnou produkci zvuku ve velkém frekvenčním rozsahu a duálních zesilovačů pro křišťálově čistý zvuk na cestách. Díky technologii Ultra High Quality Audio, která podporuje dvojnásobnou vzorkovací frekvenci s kodekem SSC, můžete nyní poslouchat jakýkoli zdroj zvuku s vysokým rozlišením tak, jak byl zamýšlen, a vychutnat si každý detail. U Mobil Pohotovosti předobjednáte nové Galaxy Buds3 a Buds3 Pro se speciální dodatečnou slevou 800 Kč za napsání recenze a využít můžete i 15% slevu při nákupu více zařízení Samsung současně.

Galaxy Buds3 a Buds3 Pro koupíte zde

Galaxy Ring

Galaxy Ring nabízí jednoduchý přístup ke každodenní péči o zdraví, který spoléhá na osvědčenou technologii senzorů Samsung nenápadně ukrytých ve zdánlivě obyčejném prstenu a poskytuje poznatky, které vám pomůžou snadno porozumět sobě samým. Prsteny Galaxy Ring, navržené pro nepřetržité sledování zdravotního stavu, mají nízkou hmotnost od 2,3 gramů do 3,0 gramů, což zajišťuje pohodlí i při delším nošení. Výrazný konkávní povrch vypadá stylově a zároveň zvyšuje odolnost. Díky vodotěsnosti 10ATM a povrchové úpravě Titanium Grade 5 můžete Galaxy Ring nosit bez obav v každém prostředí. Baterie má výdrž až 7 dnů a pro její dobíjení slouží speciálně navržené pouzdro pro rychlé nabíjení  s estetickým LED osvětlením indikujícím stav nabíjení. Svůj osobní styl můžete vyjádřit díky třem barevným variantám – titanově černé, titanově stříbrné a lesklé titanově zlaté. K dispozici je také velikostní sada, která vám pomůže vybrat správnou velikost prstenu z devíti možností.

S Galaxy Ring můžete využívat nepřetržitou podporu, která je přizpůsobená vašim potřebám a díky pokročilé technologii Galaxy AI se postupem času stává výkonnější. Veškerá data a poznatky se integrují do služby Samsung Health a jsou snadno dostupné v rámci jedné ucelené platformy, která nevyžaduje předplatné. Galaxy Ring vám pomůže se spánkem, který je základem dobrého celkového zdraví. Nabízí nejlepší analýzu spánku ve své třídě a výkonný spánkový AI algoritmus, který vám pomůže snadno pochopit spánkové vzorce a vytvořit lepší spánkové návyky. Vedle skóre spánku a analýzy chrápání poskytuje nové spánkové metriky, jako jsou pohyb během spánku, latence spánku, srdeční a dechová frekvence, k podrobné a přesné analýze kvality spánku. Pomocí funkce Sledování cyklu, založené na nočním monitorování teploty kůže, můžou ženy líp sledovat menstruační cyklus.

Díky holistickým poznatkům a motivačním radám poskytovaným prostřednictvím Galaxy Ring, se můžete probouzet svěží a připraveni na celý den. Na počátku stojí umělá inteligence Galaxy AI, která generuje podrobnou zprávu o zdravotním stavu zahrnující různé zdravotní ukazatele, jako je například spánkový koučink. Nová funkce Energy skóre s podporou Galaxy AI zvyšuje povědomí, jak zdraví ovlivňuje váš každodenní život, takže můžete využít doporučení založená na svém aktuálním fyzickém stavu a zaměřit každodenní úsilí na jeho zlepšení. Toto skóre se vypočítává na základě vyhodnocení fyzického a duševního zdraví podle čtyř významných faktorů: spánek, aktivita, tepová frekvence ve spánku a variabilita tepové frekvence ve spánku. Kromě toho můžete dostávat personalizované zprávy týkající se zlepšování kondice ve všech oblastech, na které se chcete zaměřit, díky službě Wellness Tips, která se řídí komplexními daty a vašimi individuálními zájmy. Problém je ten, že prsten u nás zatím nebude dostupný. Jsme až v druhé vlně distribuce, takže na jeho oficiální příchod na tuzemský trh si budeme muset počlat.

Dnes nejčtenější

.