Zavřít reklamu

Samsung dnes představil své nové hodinkové portfolio, které bylo očekáváno zejména kvůli přítomnosti zcela nového modelu s označením Ultra. Ten definitivně nahrazuje model Watch5 Pro, Galaxy Watch7 jsou jen klasickou evolucí pro všechny ty, kteří chtějí zůstat věrni spíše dříve nastavenému standardu.

Jednoduše řečeno: Galaxy Watch5 Pro neměly nikdy vzniknout. Tedy co se jejich pojmenování týče. Samsung s nimi chtěl skutečně jen vypálit rybník Applu, ten na to ale jihokorejské společnosti neskočil a místo Apple Watch Pro, což by pro jeho produktové portfolio bylo příhodnější, přinesl model Apple Watch Ultra. Použil tedy naopak název Samsungu.

Jenže ten nyní pojmenování Galaxy Watch Ultra vysvětluje tím, že těch změn je u tohoto modelu tolik, že už si to nezaslouží jen pojmenování Pro ale právě rovnou Ultra. Samozřejmě tím i odkazuje ke Galaxy S Ultra a ostatně i Apple Watch Ultra, u kterých se hodinky až nezdravě inspirovaly. Vidíte to všude, od hranatého designu, tlačítka Akce a jeho funkcionality, přes oranžové doplňky po styl řemenu a smysl jeho uchycení (který je ve skutečnosti hodně jiný, jen na první pohled vypadá stejně).

Letos tedy nemáme Galaxy Watch7 Pro, nemáme ani Galaxy Watch7 Classic, ale jen Galaxy Watch7 o dvou velikostech a Galaxy Watch Ultra jen a pouze v LTE variantě. Navíc k řadě Pro se už pravděpodobně nevrátíme, protože ji právě Ultra zcela nahradila. Dalšího „klasického“ modelu řady bychom se měli dočkat příští rok v podobě Galaxy Watch8 Classic. Další Ultra tak teoreticky přijde až za dva roky.

Nový král chytrých hodinek?

Pokud pomineme tu do očí bijící podobnost s Apple Watch Ultra, jsou Galaxy Watch Ultra skutečně parádní hodinky, které vypadají hodně jinak než všechny předchozí. Elegantní sice příliš nejsou, za to ale skutečně 100% zaměřené na sportovce a do náročných podmínek. Nové Akční tlačítko zde není jen do počtu, protože mu samozřejmě nastavíte požadovanou akci, kterou ihned provede. Další dvě slouží tak jako vždy – k návratu o krok zpět nebo na ciferník.

Máme zde nový čip, máme zde velkou až 60denní výdrž baterie (při běžném používání, v režimu úspory sáhnete na 100 h), super displej, příjemné řemeny a nepříjemnou velikost, která ale vypadá na papíře hůř jak na ruce. Galaxy Watch Ultra tedy dokážou nadchnout i jen pokud se na ně podíváte, jen je vhodné neznat Apple Watch Ultra. I ony jsou samozřejmě titanové, na rozdíl od Applu ale v několika barevných variantách a se zajímavým rámečkem. Z hardwarových parametrů se hodí vypíchnout ještě 100m vodotěsnost a to i v případě slané vody. Poprvé tak Galaxy Watch vezmete bez obav i do moře.

Samsung si to všechno samozřejmě nechá dobře zaplatit, ale je prostě fajn, že je zde zase něco nového a neokoukaného, co může slavit úspěch. To právě nejde zas tak úplně říci o Galaxy Watch7, které na první pohled vypadají prostě úplně stejně jako předchozí generace, tedy s výjimkou jiného řemenu. Nejsou to špatné hodinky, ale to hlavní se dělo uvnitř a není to vidět, což může být ta největší chyba modelu. Neurazí, nenadchnou a bohužel ani nezaujmou. Na druhou stranu je jejich design úspěšný, populární a pořád líbivý, i když tedy pořád víceméně stejný.

Oba modely jedou na novém Wear OS 5 a mají mnohé softwarové novinky, ke kterým se ale dostaneme až později a po delším testování. Na prezentaci jsme je měli k dispozici jen na chvíli, kdy jsou toto jen naše první dojmy z obou modelů nového hodinkového portfolia společnosti. Je to tedy tak napůl. Zklamání ale rozhodně není na místě.

Samsung Galaxy Watch7 a Watch Ultra předobjednáte u Mobil Pohotovosti až o 3 500 Kč výhodněji. Získat můžete také speciální dodatečnou slevu 1 500 Kč za napsání recenze i 15% slevu při nákupu více zařízení Samsung současně. Vyměňte staré chytré hodinky za nové Galaxy Watch a vyjdou vás už na 163 Kč x 26 měsíců.

Galaxy Watch7 a Ultra koupíte zde

Dnes nejčtenější

.