Zavřít reklamu

Samsung měl dobře zavedené portfolio svých TWS sluchátek, které nakopnul vlastně už v roce 2019 s prvními Galaxy Buds. Tato sluchátka byla jiná než ta Applu, měla totiž originální design bez stopky, který držel i model Galaxy Buds FE loni na podzim. Nyní je ale všechno jinak. 

Segment TWS založil Apple s jeho AirPody. Všichni výrobci se pak vrhli na to ho nějakým způsobem kopírovat. Samsung nestál opodál, kdy tedy také se svými zcela bezdrátovými sluchátky, avšak ve zcela jiné podobě, na trh přispěchal. Ta si samozřejmě u fanoušků značky získala jasnou oblibu. Nyní ale na všechno zapomeňte. Samsung trapně zahazuje všechno známé a téměř 1:1 kopíruje právě AirPody Applu. 

Galaxy Buds historie

Zaměnitelný design 

Co rok, to nová sluchátka Samsungu. V roce 2019 přišly Galaxy Buds, v roce 2020 Galaxy Buds+. V roce 2021 dorazily na trh Galaxy Buds Pro a Buds2, v roce 2022 to byly Galaxy Buds2 Pro a loni Galaxy Buds FE. Nyní zde tak máme Galaxy Buds3 a Buds3 Pro, které od předchozích generací rozeznáte snadno, od AirPodů Applu hůře. 

Samsung totiž vzdal snahu o to, být jiný a originální a v podstatě uznal, že se se svým tvarových faktorem sluchátek mýlil a dává naopak za pravdu Applu, který to trefil hned své první generace. Jak jinak si vysvětlit to, že Galaxy Buds3 vypadají totožně jako AirPody 3. generace (jsou to tedy pecky, nikoli špunty, i když mají ANC) a Galaxy Buds3 Pro jako AirPody Pro 2. generace? 

Samsung se to snaží omlouvat. Říká, že všechna konkurence drží podobný design AirPodů a že tento design funguje. Odděluje totiž technickou část ve stopce od té zvukové v horní části, která je tak menší a lépe sedí v uchu, což byl mnohdy u Galaxy Buds problém (údajně). 

Sama stopka také dává prostor k lepší interakci se sluchátky, kdy také u modelu Buds3 Pro obsahuje kolotočářskou LED, která může ve vašem uchu blikat, svítit a kdo ví co ještě. Aby toho nebylo málo a aby tu kopírku pojal Samsung se vším všudy, okopíroval i bílou barvu. Pokud to náhodou nevíte, AirPody jsou k dispozici jen v bílé (s výjimkou modelu Max). Druhá barva, tedy ta stříbrná, vypadá pak neuvěřitelně lacině. 

Pozitiva se přece jen najdou 

Rozdíl je alespoň v malém barevném označení pravého a levého sluchátka. Pouzdro má pak průhledné víko, což je ale zase praktické, protože díky tomu víte, že sluchátka uvnitř něho máte. Cena by samozřejmě mohla být nižší, jenže společnost nemůže jít moc níž kvůli tomu, aby její řešení budilo dojem luxusnějšího zboží. Chcete-li levná sluchátka Samsungu, jsou zde Buds FE. 

Ano, jsou zde AI funkce, je zde vylepšená voděodolnost, kdy můžete sluchátka opláchnout i pod tekoucí vodu, má zde být skvělá kvalita nejen zvuku ale i hovorů. Mají to být skvělá sluchátka a pokud vám nevadí, že vypadají stejně jako ta největší konkurence Samsungu, budete z nich nadšeni. 

Pokud ale z tohoto textu cítíte jistou nechuť, tak ji cítíte správně. Je to nicméně můj osobní názor na věc a mé první dojmy, které na mou maličkost sluchátka udělala. Samozřejmě že dostanou ještě šanci v testu samostatné recenze, nyní je to ale v mých očích jedna velká trapnost – a ano, ještě jsem je neslyšel hrát, protože to se na prezentaci novinek Samsungu z hygienických důvodů úplně nehodilo. U Mobil Pohotovosti předobjednáte nové Galaxy Buds3 a Buds3 Pro se speciální dodatečnou slevou 800 Kč za napsání recenze a využít můžete i 15% slevu při nákupu více zařízení Samsung současně.

Galaxy Buds3 a Buds3 Pro koupíte zde

Dnes nejčtenější

.