Zavřít reklamu

Je zde další generace ohebných zařízení Samsungu, kterými společnost vlastně definovala trh. Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 ale jasně ukazují, že Samsung ztrácí dech a nedokáže držet krok zejména s čínskou konkurencí. Není zde prostě nic nového pod sluncem, z čeho bychom si měli sednout na zadek. 

Když se na novinky Samsungu podívá běžný uživatel smartphonů, pravděpodobně nedokáže odlišit loňskou generaci od té letošní. Vizuální změny zde jsou, jsou ale možná až příliš malé na to, aby byly nějak charakterizující. To nicméně nemusí být nutně špatně, protože tento form factor vlastně funguje docela dobře. 

Pokud jde o Fold6, je ten nižší ale širší, jeho hrany nejsou tak zaoblené a připomínají spíše Galaxy S Ultra, všimnete si také změny vzhledu fotomodulu, který je ale z důvodu limitace místěm jiný. Ten se zásadně změnil i u Flipu6. Konečně se totiž jedná o vlajkové specifikace fotoaparátů z řady Galaxy S24, což má ale za následek, že objektivy ještě více vystupují z těla. Na používání to tak nevadí, ale i na fotografiích můžete vidět, jak se kolem tohoto prvku tvoří nečistoty. A to jej Samsung ještě designově zvýraznil, místo toho, aby se to snažil skrýt. Dalším velkým vylepšením Flipu je 4000mAh baterie, i když má zachované stejné rozměry těla. 

Co je po konstrukční stránce možná nejzásadnější, je fakt, že zde máme odolnost IP48. Voděodolnost je tedy ta dobře známá, nově jde ale i o odolnost proti vniknutí pevných částic. Hodnota 4 určuje velikost částice 1mm a větší. Samsung totiž celé vnitřní displeje nově lemuje vystouplým rámečkem, který má prostor jen u pantu, kudy se dovnitř právě takto „malé“ částice mohou dostat, jinak nemají šanci. Má to samozřejmě dopomoci odolnosti a ochraně vnitřních displejů. Na písek ale pořád pozor. Vnitřní displeje jsou samozřejmě stále kryty fóliemi a stále mají ve své půli drážku. Bez srovnání s předchozí generací nepoznáte, zda je menší. 

Očekávaná evoluce bez překvapení 

Hodně se toho odehrálo především uvnitř, a to samozřejmě s ohledem na čip a Galaxy AI, která se v nadstavbě One UI 6.1.1 učí nové užitečné funkce. K tomu všemu ale až později a při vlastním testu. Na první dobrou jsou nové modely mírnou evolucí těch loňských, kdy se sice jedná o jedny z nejlepších skládaček na trhu, Samsung si je ale pořád nechá dobře zaplatit. Žádných odlehčených ani Ultra alternativ jsme se nedočkali, a tak musíme brát to, co tady máme. 

Pokud k novým skládačkám přijdete bez předchozí zkušenosti, dokážou nadchnout, pokud vám ale rukama prošla třeba už 4. jejich generace, nedostanete vlastně nic víc než jen evoluční vylepšení stávajícího bez větších experimentů. I když se tedy u Foldu zlepšil poměr stran vnějšího displeje, pořád to nebude to, co úplně chcete. Bez experimentů se ale Samsung nepohne z místa a konkurence ho v tomto segmentu jasně převálcuje. S ohledem na početné portfolio a možnosti značky bychom jednoduše čekali, že se odváže více. Třeba se dočkáme ještě do konce roku, protože naděje umírá poslední. 

Samsung Galaxy Z Fold6 předobjednáte u Mobil Pohotovosti výhodněji až o 10 000 Kč. Získáte také speciální dodatečnou slevu 2 500 Kč za napsání recenze a využít můžete i 15% slevu při nákupu více zařízení Samsung současně. V rámci speciální služby pak Galaxy Z Flip6 pořídíte už od 1 201 Kč x 26 měsíců. Samsung Galaxy Z Flip6 předobjednáte u Mobil Pohotovosti výhodněji až o 8 000 Kč. Získáte také speciální dodatečnou slevu 2 500 Kč za napsání recenze a využít můžete i 15% slevu při nákupu více zařízení Samsung současně. V rámci speciální služby pak Galaxy Z Flip6 pořídíte už od 622 Kč x 26 měsíců.

Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.