Zavřít reklamu

Na trhu najdete sluchátka za pár korun, pár stovek, pár i hodně tisíc. Některá se nehodí na nic, některá jen na telefonování, některá i na poslech hudby a některá i na náročný poslech hudby. Swissten AluPods Pro jsou sluchátka za pár stovek, se kterými si ale užijete nejen hovory, nýbrž i bezdrátovou hudbu. Jen ty vaše nároky nesmí být moc vysoké. 

Jméno sluchátkům dalo jejich hliníkové pouzdro, i když ony samy jsou plastové. Na první, a vlastně i druhou, dobrou jasně připomínají AirPody Applu, jen jsou vyvedeny v černé barvě. V pro značku typické krabičce najdete vyjma jich samotných ještě 30 cm USB-C kabel a samozřejmě manuál. Manipulace se sluchátky je však velice snadná, což platí i o jejich párování. 

Není totiž třeba nic víc, než je jen vyndat z jejich pouzdra. Akusticky vás instruují (to ale až nepříjemně nahlas). V podstatě vám ale stačí jít jen do nastavení Bluetooth v telefonu a klepnout na název nalezených sluchátek, tedy SWISSTEEN AluPods Pro. Párování proběhne okamžitě a vy už můžete začít sluchátka používat. 

Dotykové ovládání 

To můžete klidně 4,5 hodiny v kuse, pokud je máte plně nabité. Jejich pouzdro jim pak poskytne dalších 25 hodin. Výrobce pak udává výdrž ve Standy By režimu 50 hodin. Plné nabití vám zabere 2,5 hodiny. Je k tomu ze spodní strany krabičky přítomný USB-C port. O průběhu vás informuje LED na přední straně. 

Samotné pouzdro je tedy hliníkové, přičemž jeho rozměry jsou 49,5 x 49,5 x 21,3 milimetrů. Kvůli použitému materiálu počítejte s větší váhou, která činí 59 gramů. Sluchátka jsou ale sama o sobě velice lehká a díky delší stopce nemusí být samotné sluchátko nijak velké, takže je nošení a používání velice pohodlné. Jedno váží jen 4 gramy. 

Otevírání pouzdra jistí ideálně silný magnet. Jeho otevření ale žádnou akci nevyvolá. K zapnutí sluchátek je musíte z pouzdra vyjmout. Na něm je i napsáno, které sluchátko je levé a které pravé, na nich samotných je tato informace obsažena na vnitřní straně stopky. Ta na obou sluchátkách poskytuje i dotykové ovládání. S jeho pomocí můžete zesilovat nebo zeslabovat zvuk, přeskakovat skladby, pozastavit přehrávání nebo přijmout či odmítnout hovor. 

Ideální poměr cena/výkon 

Kvalita reprodukce je taková, jakou od sluchátek do tisíce Kč očekáváte. Jsou to pecky, nikoli špunty, takže vaše ucho příliš neutěsní a do rušného prostředí tak příliš vhodná nejsou. Hrají opravdu hlasitě, pokud chcete, takže okolí přeřvou, vaše uši vám za to ale nepoděkují. Ideální se jeví hlasitost kolem 50 %, kdy poskytuje také největší kvalitu reprodukce. Zvuk je v takovém případě čistý, basová složka příjemná. Pokud si pak v telefonu vyhrajete s ekvalizerém, dosáhnete u daného stylu hudby ještě lepších výsledků. 

Swissten AluPods Pro 12

Sluchátka vás vyjdou na 799 Kč. Za tuto cenu dostanete líbivé hliníkové provedení pouzdra, dostatečnou kvalitu reprodukce hudby, a dlouhou výdrž. Co nedostanete je třeba odolnost proti prachu a vodě. To ale v tomto cenovém segmentu pravděpodobně stejně neočekáváte. Na sportování a do dopravních prostředků to tedy není, ale na jakýkoli jiný nenáročný poslech a vyřizování hovorů však rozhodně ano. A to jen za pár stokorun. 

Sluchátka Swissten AluPods Pro koupíte zde

Dnes nejčtenější

.