Zavřít reklamu

Jste majiteli přes tři roky staré „vlajky“ Galaxy S21 Ultra a zvažujete upgrade? Možná byste měli ještě chvíli počkat, protože tento telefon je stále skvělý. Zde najdete 5 důvodů, které vám řeknou, proč.

Stále vynikající fotoaparát

Vlajkové lodi Samsungu se vyznačují mimo jiné špičkovými fotoaparáty. I více než tři roky po uvedení na trh se Galaxy S21 Ultra chlubí jednou z nejvýkonnějších fotosestav ze všech vlajkových smartphonů. Jeho hlavní předností jsou možnosti přiblížení díky teleobjektivům s 3x a 10x optickým zoomem. I dnes jsou jedinými telefony Samsungu, které se vyrovnají fotografické všestrannosti S21 Ultra, novější modely S Ultra. A vypadá to, že v této oblasti bude telefon spolehlivě „držet“ alespoň několik dalších let.

Má nárok ještě na jednu systémovou aktualizaci

Dalším důvodem, proč Galaxy S21 Ultra ještě neodepisovat, je to, že má nárok ještě na jeden upgrade Androidu – koncem letošního roku obdrží Android 15 „obalený“ nadstavbou One UI 7.0. Příští rok pak dostane aktualizaci s nadstavbou One UI 7.1 a až do roku 2026 jej Samsung bude zásobovat bezpečnostními updaty.

Stále nabízí dostatek výkonu

I když Galaxy S21 Ultra v našich končinách pohání ne zrovna chválený čipset Exynos 2100, jeho výkon je i v dnešní době více než dostatečný. Tomu pomáhá i vysoká kapacita operační paměti 12 nebo 16 GB. Výkon vašeho S21 Ultra se může při dlouhodobém používání dále zhoršovat, to však můžete alespoň částečně vyřešit obnovením telefonu do továrního nastavení. Pokud se tak rozhodnete, nezapomeňte si zálohovat svá data.

Stále fantastický displej a zvuk

Samsung s každou novou vlajkovou lodí vylepšuje své displeje, v poslední letech však v této oblasti žádné výrazné kvalitativní skoky nevidíme, snad s výjimkou jasu. Obrazovky aktuálních vlajkových lodí řady Galaxy S24 se chlubí vrcholovým jasem 2600 nitů, v praxi však bohatě stačí 1500 nitů, kteréžto hodnoty může dosáhnout displej Galaxy S21 Ultra. Totéž platí pro stereo reproduktory. Lepší kvalitu reproduktorů dostanete pouze upgradem na skládačky řady Galaxy Z Fold, jelikož ty disponují dvěma vyhrazenými reproduktory namísto jednoho vyhrazeného, který pracuje se sluchátkem jako druhým kanálem.

Podporuje stylus

Galaxy S21 Ultra sice nemá vyhrazený slot pro dotykové pero S Pen jako jeho novější sourozenci, důležité však je, že ho podporuje (navíc existují pouzdra, do kterých je možné stylus uložit). „Sedí“ k němu všechny modely S Penu kromě toho s názvem S Pen Fold Edition, který je speciálně navržen pro obrazovky skládaček řady Galaxy Z Fold.

Nepřesvědčili jsme vás? Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.