Zavřít reklamu

Globálně populární apllikace na posílání zpráv WhatsApp by mohla již brzy uživatelům umožnit vytvářet obrázky jich samých pomocí umělé inteligence. Zjistil to web WABetaInfo v nejnovější betaverzi aplikace.

Na WhatsApp specializovaný web WABetaInfo v poslední betaverzi aplikace (2.24.14.13) zjistil, že společnost Meta v ní pracuje na funkci generování obrázků pomocí AI. Ta by měla uživatelům umožnit pořídit sadu fotografií jich samých, které pak umělá inteligence Meta AI použije k vytvoření AI obrázků.

Uživatelé by měli mít nad novou funkcí plnou kontrolu. Pro zajištění bezpečnosti a soukromí by vám měl generátor obrázků umožnit kdykoli odstranit fotografie prostřednictvím nastavení Meta AI. Klepnutím na tlačítko „Imagine me“ v chatu s Meta AI pak spustíte kouzlo umělé inteligence.

V této souvislosti stojí za zmínku, že v minulé betaverzi WhatsAppu (2.24.14.7) bylo odhaleno, že Meta v aplikaci testuje možnost vybrat si mezi dvěma různými modely Meta AI Llama pro interakci s umělou inteligencí, konkrétně mezi modely Llama 3-70B a Llama 3-405B. Který z nich bude používat funkce pro generování obrázků uživatelů, však v tuto chvíli není známo.

Momentálně není ani jasné, kdy se novinka dostane ke všem uživatelům, pravděpodobně to však bude ještě tento měsíc.

Dnes nejčtenější

.