Zavřít reklamu

Máme tady léto, a tedy také čas koupaček v řekách, rybnících, jezerech, bazénech i mořích. Pokud máte na ruce Galaxy Watch Samsungu, hodí se tedy vědět, zda je nutné je při těchto radovánkách sundávat. 

Vodotěsnost je u hodinek důležitá, a to ať už jsou chytré či nikoli. Je tomu proto, že je bereme jako součást nás prostě mnohdy vlastně zapomeneme, že je na ruce máme. V takovém případě, kdyby nebyly vodotěsné, bylo by jejich poškození nasnadě. 

5ATM + IP68 

Samsung u všech svých hodinek od Galaxy Watch4 uvádí, že mají stupeň krytí IP68, který se dělí na dvě proměnné. První číslo udává, na jaké úrovni odolají hodinky pevným částicím, jako je prach a nečistoty. Druhé číslo pak představuje úroveň odolnosti vůči kapalinám. V případě hodinek Galaxy Watch4, Watch4 Classic, Watch5 a Watch5 Pro i Watch6 a Watch6 Classic je tedy stupeň odolnosti proti prachu 6 a proti vodě 8, což jsou v obou případech velmi vysoké hodnoty.

Toto hodnocení je obecně považováno za velmi dobré a umožní vám si s hodinkami zaplavat a nemít poté s nimi nějaké problémy, pokud to budete dělat jen po určitou dobu a do určité hloubky. Při stupni krytí IP68 tak můžete hodinky ponořit až na 30 minut do hloubky 1,5 metru. Samsung výslovně neuvádí, že s hodinkami můžete plavat, ale zároveň ve své aplikaci Samsung Health nabízí hned několik plaveckých cvičení speciálně určených právě pro jeho hodinky. 

Na spodní straně hodinek nicméně najdete označení 5 ATM. Označuje, jakému tlaku vody mohou být hodinky vystaveny, než do otvorů pronikne voda, která by je poškodila. V souvislosti s označením 5 ATM se můžete setkat i s ekvivalentem 50 m, to ale neznamená, že byste se s hodinkami mohli ponořit do 50m hloubky. Jde jen o povrchové plavání. Žádné Galaxy Watch nejsou vhodné k potápění nebo jiným aktivitám s vysokým tlakem vody. 

Vodní zámek 

Už tedy víte, co s hodinkami ohledně použití ve vodě můžete a co ne, je zde ale ještě jedno doporučení. Ať už ale jde o plavání, návštěvu akvaparku nebo sjezd řeky, a to klidné i té divoké, hodí se uzamknout si své Galaxy Watch proti náhodným dotekům i proto, abyste z nich po vodních radovánkách vypudili vodu. Právě z toho důvodu je vhodné vědět, jak na Galaxy Watch aktivovat vodní zámek. 

Panel rychlého nastavení 

  • Přejeďte prstem po displeji shora dolů. 
  • Ve standardním rozložení se funkce nachází na druhé obrazovce. 
  • Klepněte na ikonu dvou kapek vody vedle sebe.

Vodní zámek v nastavení 

  • Přejeďte prstem po displeji zdola nahoru. 
  • Vyberte Nastavení. 
  • Zvolte Rozšířené funkce. 
  • Klepněte na Vodní zámek. 
  • Přepněte přepínač na polohu Zapnuto. 

Deaktivace vodního zámku

Protože vodní zámek uzamkne reakce dotykového displeje, tak chcete-li jej deaktivovat, musíte tak učinit skrze tlačítko Domů. To vám ale postačí držet jen dvě sekundy, kdy i na displeji vidíte časový průběh tohoto kroku. Po odemknutí hodinek začnou vydávat zvuk, aby odstranily vodu zejména z reproduktoru, takže zde můžete vidět i unikající bublinky. Ještě se hodí hodinkami zatřást, abyste případnou vodu odstranili i z tlakového senzoru, který by jinak nemusel pracovat zcela korektně.

Všechny aktuální Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.