Zavřít reklamu

Google pro androidovou verzi svého populárního webového prohlížeče Chrome oznámil několik užitečných novinek. Ty na androidových telefonech a tabletech, tedy i na těch od Samsungu, vylepšují zejména uživatelské rozhraní a uživatelskou zkušenost při vyhledávání.

Nová verze Google Chrome nyní nabízí více přímo z vyhledávací lišty. Pokud například hledáte nějaké místo, jako je místní firma, Chrome zobrazí tlačítka s rychlými akcemi, jako je zavolání, získání trasy a přečtení recenzí. Před provedením akce nemusíte čekat, až se stránka s výsledky vyhledávání načte.

Prohlížeč nyní dokáže lépe využít velkých obrazovek skládacích smartphonů a tabletů, a to díky designovému jazyku Material You. Navíc při používání adresního řádku je nyní navštívená webová stránka vždy viditelná pod rozevíracím seznamem, což usnadňuje návrat na ni. Chrome kromě toho nyní také nabízí návrhy zkratek, abyste se dostali na stránky, které často navštěvujete. Můžete například zadat „jízdní řády“ a najít výsledek webové stránky městského metra výše v návrzích vyhledávání, protože slova jízdní řády jsou zmíněna v jejím popisu.

A konečně, kanál Objevit v Chromu má nyní widget pro sportovní výsledky. Když tedy hraje váš oblíbený sportovní tým, můžete sledovat aktuální výsledky bez nutnosti používat speciální sportovní aplikace nebo hledat daný zápas na Googlu.

Dnes nejčtenější

.