Zavřít reklamu

Samsung už oficiálně potvrdil, že se 10. července dočkáme jeho nových produktů. Představí je v Paříži a bude to skutečně velké. Ostatně to i co se počtu chystaného hardwaru týče, protože seznam je to poměrně obsáhlý. Ale co bude dál? 

Společnost zahajuje každý nový rok ve velkém. Tou nejdůležitější událostí Galaxy Unpacked je jistě ta lednová, protože právě na té ukáže vrcholné portfolio klasických smartphonů, letos tedy šlo o řadu Galaxy S24. Důležitá je ale i letní akce, kde zase dojde na skládačky a chytré hodinky. Mezi tím pak společnost obvykle představí vyšší střední třídu v podobě modelů Galaxy A3x a A5x.

Smartphony Samsungu představené v roce 2024 

  • Galaxy S24 
  • Galaxy S24+ 
  • Galaxy S24 Ultra 
  • Galaxy A35 
  • Galaxy A55 

Chybí nám tedy nové skládačky, na které dojde právě na červencové události, kdy půjde o Galaxy Z Fold6 a Z Flip6. Jsou zde ale spekulace o tom, že bychom se měli dočkat ještě modelů Galaxy Z Fold FE a Z Fold Ultra. Pokud tomu tak skutečně bude a stane se to letos, bude to až na podzim a pravděpodobně jen na vybraných trzích, tedy na tom našem nikoli (pravděpodobně půjde jen o Jižní Koreu a Čínu). 

Ze smartphonů nám ale ještě chybí Galaxy S24 FE, který by také mohl dorazit na podzim a pokud budeme vycházet z loňského roku, je možné, že se taktéž ještě před Vánoci dočkáme levných Áček. Konkrétně by mohlo jít o Galaxy A06, A16 a A26. Pokud společnost nepřekvapí novinkou z řady XCover, je to ve smartphonech vše.  

Tablety 

Loni jich Samsung vydal hned 7, letos je to na tabletové portfolio poněkud skoupé. Je zde tedy jedna novinka v podobě staronového modelu Galaxy Tab S6 Lite (2024), ale to je všechno. Očekáváme tedy tabletové novinky nejvyšší třídy, takže řadu Galaxy Tab S10, jenže ty v létě nepřijdou, a kdyby přišly na podzim, přišly by vlastně osamocené, což je otázka, jestli Samsung vůbec chce. Nejpravděpodobnější jejich představení se tak jeví po boku řady Galaxy S25 až v lednu roku 2025. Podle toho se dá tušit, že pokud nepřijde nějaký nový tablet řady Galaxy Tab A, tak nás tu nečeká vlastně nic. 

Nositelnosti 

Samsung nám loni na podzim ukázal Galaxy Buds FE, před nedávnem Galaxy Watch FE. Na letní události dojde na Galaxy Watch7 a Galaxy Watch Ultra, poté na Galaxy Buds3 a Buds3 Pro. Z hodinek je to tedy všechno, tady se nástupců dočkáme až za rok. Není ani pravděpodobné, že by Samsung ještě do konce roku nějak rozšiřoval portfolio svých TWS sluchátek. Z nositelností tak prakticky zbývá jen Galaxy Ring, který ale také uvidíme na letní Galaxy Unpacked akci. 

Pokud tedy nepočítáme produkty, které Samsung představí 10. července, do konce roku už toho opravdu příliš nepřijde. Dočkáme se tedy akorát tak nějakých FE modelů a levných Áček, větší neznámou jsou pak jen možná tablety s uvedením řady Galaxy Tab S10. 

To nejlepší od Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.