Zavřít reklamu

Společnost Garmin je známá pro své chytré hodinky, což ale rozhodně není jediné, co ve svém portfoliu nabízí. Vyjma chytrých vah, motonavigací a vysílaček jsou velice oblíbené i její cyklopočítače. K čemu vám ale bude třeba takový Garmin Edge 1040 vhodný?

Cyklopočítače mají u Garminu už dlouhou historii. V jeho nabídce najdete taková zařízení, jako Garmin Edge Explore, Explore 2, Edge 540, Edge 840 nebo aktuálně vrcholný Edge 1040. K tomu jsou zde ještě varianty se solárem. Výběr je tedy bohatý a samozřejmě odstupňovaný cenou a funkcemi. Nejlevnější kousek vás vyjde pod pět tisíc Kč, za ten nejdražší zaplatíte lehce pod 20 tisíc Kč.

Co je cyklopočítač?

Předně zde jde o praktičnost. Dívat se za jízdy na kole na zápěstí, kde máte spuštěnou aktivitu, abyste zjistili rychlost, vzdálenost atd. není pohodlné ani bezpečné. Cyklopočítač Garmin však máte přímo před sebou na řídítkách. Spojuje pak tréninkové funkce, přesnější multi-band GPS přijímač, odolnost a opravdu dlouhou výdrž baterie (Edge 1040 poskytne až 35 hodin v plném režimu).

Pokud jedete terénem, který neznáte, je zde i navigace. Vždy tak víte, kam uhnout a před čím si dát popřípadě pozor. Mapy se navíc přizpůsobují vybranému typu kola. Je zde i integrace různých služeb, jako třeba Trailforks s cyklistickými stezkami. Při navigaci po trase poskytuje Edge podrobné navigační pokyny, a k tomu i odhad času dojezdu do cíle, do průjezdních bodů v trase, včetně časů západu a východu Slunce. Je zde i upozornění na opuštění trasy a mnohem více. Cyklopočítač má také obvykle dotykový displej, který můžete ovládat i v rukavicích. Ten u Edge 1040 je 3,5“.

Měření aktivity

Pokud si myslíte, že když nemáte hodinky na zápěstí, nemůže přece cyklopočítač vyhodnocovat vaši zátěž. Nicméně tomu tak úplně není. Edge nabízí přehledy vytrvalosti, má funkci Power Guide s doporučenými výkonovými cíli, sledování výkonnosti, stav tréninku, závodní adaptivní trénink, minuty intenzivní aktivity, doporučené denní tréninky, dynamiku jízdy na kole a mnoho dalšího.

Navíc dbá i na bezpečnost, takže je zde přítomna automatická detekce nehody, kdy v takovém případě zařízení odešle zprávu s vaší polohou přednastaveným nouzovým kontaktům. Samozřejmě doufáme, že tuto funkci nebude třeba nikdy aktivně využít. Je zde i alarm krádeže kola a myslí se také na komunitu, protože nechybí skupinová komunikace a funkce Grouptrack, takže můžete kontrolovat všechny jezdce skupiny. Samozřejmostí jsou pak takové věci, jako ovládání hudby, živé sdílení aktivity, plná podpora Garmin Connect a obchodu Connect IQ.

Garmin Edge 1040 stojí 14 390 Kč, pokud jde o jeho verzi se solárem, vyjde na 17 990 Kč. Bundle s četným příslušenstvím ale bez soláru vyjde na 16 790 Kč. Nakupovat můžete zde.

Dnes nejčtenější

.