Zavřít reklamu

Chytré hodinky Garmin Fenix 7 si získaly srdce outdoorových nadšenců po celém světě. Nabízí špičkové funkce pro sledování aktivity, odolnost a mapy. Nicméně, jako u každého produktu, i u „Fénixů“ se najdou oblasti, které by mohly být vylepšeny. V tomto článku se podíváme na 5 novinek, které bychom si přáli vidět u příští generace Fenix 8.

AMOLED displej pro lepší viditelnost

Série Fenix není zrovna levná, a tak se zdá platit za transflektivní MIP displej trochu zbytečné. Garmin navíc s AMOLED displeji již zkušenosti má, jak dokazují například hodinky Garmin Epix Pro 2. generace. Přidání AMOLED displeje do Fenix 8 by sice mohlo lehce navýšit cenu, ale zároveň by to hodinky výrazně vylepšilo – ostatně, kdo by nestál o dokonale čitelný displej za všech podmínek?

Garmin fenix 7 pro

Integrovaný mikrofon pro větší pohodlí

Hodinky Garmin Venu 2 Plus poprvé nabídly mikrofon, který umožnil vyřizovat hovory bez nutnosti vytahovat telefon z kapsy. Mikrofon navíc usnadňuje interakci s hlasovým asistentem Google Assistant. Jistě nejen my doufáme, že se Garmin poučí a integruje mikrofon i do Fenix 8. Používání hodinek s mikrofonem je velmi pohodlné, ať už pro rychlé vyřizování hovorů, nebo pro situace, kdy nemáte telefon hned po ruce. V moderních chytrých hodinkách by podle nás měl být mikrofon již standardem, protože hands-free funkce se zkrátka hodí.

Režim svítilny pro všechny modely

Funkce svítilny u modelu Garmin Fenix 7X využívá zabudovanou LED diodu nad displejem. Bohužel není dostupná u všech variant Fenix 7. Fenix 8 by tuto užitečnou funkci měl nabízet ve všech provedeních. Ano, LED dioda by zabrala trochu místa a hodinky by mohly být o něco objemnější, ale její praktičnost to vynahrazuje. Uživatelé, kteří dávají přednost minimalismu a lehkosti, si ostatně mohou vybrat z celé řady jiných, odlehčených modelů.

Ještě lepší výdrž baterie

Fenix 7 nabízí solidní výdrž baterie, která může s vypnutými senzory a u solárního modelu vydržet i přes týden. To je rozhodně lepší než většina běžných chytrých hodinek, jako jsou Apple Watch nebo modely s Wear OS. Ale proč bychom si přáli ještě delší výdrž? Fenix není mainstreamové zařízení a je mnohem lépe uzpůsobeno pro sportovní aktivity, zejména v náročném terénu. To zahrnuje i vícedenní aktivity, jako jsou túry, kayaking s kempováním a podobně. Více energie pro delší dobrodružství je tedy vždycky plus. Ideální by byla výdrž blížící se měsíci, ale to by pravděpodobně vyžadovalo speciální úsporný režim, který by omezil funkčnost senzorů.

 

Přesnější snímač srdečního tepu

Garmin Fenix 7 jsou sice skvělé hodinky, ale podle řady uživatelů i odborníků je jejich slabým místem snímač srdečního tepu Elevate Gen 4, který občas zaznamenává nepřesná data. To se u Fenix 8 musí změnit. Naštěstí je tu dobrá zpráva – díky variantě Garmin Fenix 7 Pro, která využívá přesnější snímač Elevate Gen 5, můžeme očekávat výrazné zlepšení i u nástupce.

Hodinky Garmin koupíte zde

Dnes nejčtenější

.