Zavřít reklamu

Samsung má příští měsíc uvést na scénu řadu nových zařízení, podle všeho však mezi nimi nebudou tablety. To ale neznamená, že společnost nové tablety neplánuje. Naopak pracuje na řadě Galaxy Tab S10, kterou by měl představit ještě letos na podzim nebo začátkem příštího roku. Nyní unikly první rendery nejvyššího modelu řady.

Web Android Headlines zveřejnil první rendery tabletu Galaxy Tab S10 Ultra. Na první i druhý pohled vypadá velmi podobně jako Tab S9 Ultra. Zařízení bude mít zřejmě podobnou celokovovou konstrukci a zároveň si zachová voděodolnost podle standardu IP. Rozměry nového tabletu prý budou činit 326,4 x 208,6 x 5,45 mm, měl by tak být stejně velký a široký a o 0,05 mm tenčí než předchůdce.

Z hlediska specifikací můžeme očekávat to nejlepší, co lze dnes do tabletu „nacpat“, tedy čipset Snapdragon 8 Gen 3, až 16 GB operační paměti a až 1TB úložiště, dvojitý zadní fotoaparát, čtyři reproduktory vyladěné společností AKG a obří displej (nejspíše s úhlopříčkou 14,6 palců). S pravděpodobností hraničící s jistotou se bude Tab S10 Ultra dodávat s dotykovým perem S Pen a nabízet ve verzích s Wi-Fi a 5G.

Řada Galaxy Tab S10 by se kromě modelu Ultra měla skládat ze základního a „pluskového“ modelu. Samsung ji podle neoficiálních zpráv představí koncem letošního roku nebo začátkem toho příštího, přičemž pravděpodobnější je druhá varianta.

Tablety Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.