Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 17. do 21. června obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně jde o Galaxy S21, Galaxy S23 FE, Galaxy S21 FE, Galaxy S20 FE, Galaxy A53 5G, Galaxy A24, Galaxy XCover6 Pro a Galaxy XCover7.

Na všechny výše uvedené smartphony začal Samsung vydávat červnovou bezpečnostní aktualizaci. U řady Galaxy S21 nese firmwarovou verzi G99xBXXSBGXEC a jako první dorazila mimo jiné na Ukrajinu, do Kazachstánu, Thajska, Malajsie nebo zakavkazských zemí, u Galaxy S23 FE verzi S711BXXS3CXE8 a jako první se dostala do některých evropských zemí, Austrálie a na Nový Zéland, u Galaxy S21 FE (varianta s čipsetem Exynos) verzi G990EXXS9FXF1 a jako první „přistála“ mimo jiné v Thajsku, Vietnamu nebo Indonésii, u Galaxy S20 FE verzi G780GXXSAEXF1 a jako první byla dostupná mimo jiné v Česku, na Slovensku, v Polsku, Německu nebo Maďarsku, u Galaxy A53 5G verzi A536BXXSAEXF1 a jako první se objevila v Evropě, u Galaxy A24 verzi A245FXXU5CXE1 a jako první dorazila do některých asijských zemí včetně těch na Blízkém východě, u Galaxy XCover6 Pro verzi G736BXXS6EXF1 a jako první byla zpřístupněna v Evropě a u Galaxy XCover7 verzi G556BXXS4BXF1 a jako první se dostala taktéž na starý kontinent.

Červnový bezpečnostní patch obsahuje opravy 53 zranitelností, z nichž 40 dodal Google a 13 Samsung. 37 opravených chyb bylo označeno jako vysoce nebezpečné, přičemž jedna oprava se týká chyby, která již byla zahrnuta v bezpečnostní záplatě Samsungu z května. Dvě opravy dodané americkým gigantem se nevztahují na zařízení Galaxy.

Nejnovější bezpečnostní patch opravuje mimo jiné chyby, které se týkají zobrazení mřížky, statistické služby baterie, ověřování hovorů, aplikace Samsung Dialer a dalších služeb či funkcí. Jednou z nejvážnějších zranitelností, kterou korejský obr opravil, byla chyba zabezpečení při přetečení vyrovnávací paměti v bootloaderu, která lokálním útočníkům s privilegii umožňovala spouštět libovolný kód. Další detaily o červnové aktualizaci najdete zde.

Špičkové Samsungy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.