Zavřít reklamu

Do populární navigační aplikace Mapy Google funkce především přibývají, někdy se ale stane, že nějakou už Google nepovažuje za důležitou a odstraní ji. A stejný osud údajně brzy potká i docela užitečnou funkci, kterou jste možná používali i vy.

Jak vyplynulo z rozborky nové betaverze Map (11.134.0103) provedené webem Android Authority, z aplikace brzy zmizí funkce Followed Places (sledovaná místa). Stát se tak má na začátku roku 2025. Uživatelé však mají možnost stáhnout si data o sledovaných místech ze sekce Mapy služby Google Takeout, než bude tato funkce odebrána.

Funkce byla do Map zavedena v roce 2018. Google ji tehdy popisoval jako způsob, jak můžete na kartě Pro vás snadno přijímat novinky z míst a podniků, jako jsou události, nabídky a další aktualizace. Firmy a místa uvedené v aplikaci měly pod svým jménem tlačítko Follow (sledovat), aby je uživatelé mohli kvůli novinkám snadno sledovat.

S vývojem uživatelského rozhraní Map se však zmíněné tlačítko přestalo zobrazovat na viditelných místech, což naznačovalo, že funkce nebyla předtím příliš často využívaná. Také už dnes není obsáhleji zdokumentována na stránkách podpory Googlu. I když pro některé uživatele mohla být užitečná, Google se zřejmě snaží zefektivnit funkcionalitu aplikace a upřednostnit funkce, které jsou využívanější.

Dnes nejčtenější

.