Zavřít reklamu

Samsung v řadě Galaxy Watch chystá tento rok velké změny. Ostatně to první nám už ukázal s jeho chytrými hodinkami z řady FE. Tím dalším mají být Galaxy Watch Ultra. Nyní o nich unikly ceny určené pro americký trh a protočí se vám z nich panenky. 

Podle nových informací budou standardní hodinky Galaxy Watch7, které by měly následovat design Galaxy Watch6, dostupné ve třech barevných variantách: mramorově šedá, krémově bílá a lesní zelená. Zpráva ale zmiňuje pouze jednu barevnou variantu pro Galaxy Watch Ultra, a to Titanium Grey, i když první rendery naznačily, že by alespoň jejich silikonový pásek mohl být dostupný v různých barevných variantách.

Jde-li o pouzdro, tak se o variantě Ultra říká, že dostane titanové šasi „Grade 4“, což znamená, že ono „Titanium Grey“ je víc než jen název barvy. Mohlo by to být označení, které zákazníkům řekne více o samotné konstrukci chytrých hodinek a výběru materiálu. Jako samozřejmost se pak jeví safírové sklo a odolnost proti prachu a vodě IP68. 

Cena Galaxy Watch Ultra 

Pokud jde o ceny pro USA, zpráva tvrdí, že 40mm Galaxy Watch7 budou stát mezi 299 a 310 dolary. Pro srovnání, 40mm Galaxy Watch6 byly vydány za 299 $. Galaxy Watch Ultra by se však měly vyšplhat až na rozmezí mezi 699 a 710 dolarů (cca 16 tisíc Kč). Pokud se toto potvrdí, půjde o nejdražší hodinky Galaxy Watch, jaké kdy Samsung ukázal světu, a překonaly by tak i cenu Galaxy Watch5 Pro.

Byl by to zajímavý kontrast, kdy společnost v jednom roce představí cenově dostupné Galaxy Watch FE za pět tisíc Kč a zároveň model, který bude stát jako smartphony vyšší střední třídy. Bude však hodně záležet, co víc Galaxy Watch Ultra oproti Galaxy Watch7 přinesou, aby byla výše ceny opodstatněná. Jistou představu vzhledem k dosavadním únikům samozřejmě máme, vše se však potvrdí až 10. července, kdy je společnost představí oficiálně.

Galaxy Watch FE koupíte zde

Dnes nejčtenější

.