Zavřít reklamu

Samsung před pár dny vydal v USA červnovou bezpečnostní opravu pro telefony řady Galaxy S24. Nyní se aktualizace rozšířila do Evropy.

Evropští uživatelé telefonů Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra mohou červnovou bezpečnostní záplatu identifikovat podle firmwarové verze S921BXXS2AXEF, S926BXXS2AXEF a S928BXXS2AXEF. Aktualizace má zhruba 455 MB a kromě lepší bezpečnosti nepřináší žádné nové funkce či změny. Její dostupnost si můžete zkontrolovat v Nastavení→Aktualizace softwaru→Stáhnout a instalovat.

Jak už Samsung dříve zveřejnil, červnová bezpečnostní aktualizace obsahuje opravy 53 zranitelností, z nichž 40 dodal Google a 13 Samsung. 37 opravených chyb bylo označeno jako vysoce nebezpečné, přičemž jedna oprava se týká chyby, která již byla zahrnuta v bezpečnostní záplatě Samsungu z května. Dvě opravy dodané americkým gigantem se nevztahují na zařízení Galaxy.

Nejnovější bezpečnostní patch opravuje mimo jiné chyby, které se týkají zobrazení mřížky, statistické služby baterie, ověřování hovorů, aplikace Samsung Dialer a dalších služeb či funkcí. Jednou z nejvážnějších zranitelností, kterou korejský obr opravil, byla chyba zabezpečení při přetečení vyrovnávací paměti v bootloaderu, která lokálním útočníkům s privilegii umožňovala spouštět libovolný kód. Další detaily o červnové aktualizaci najdete zde.

Kromě řady Galaxy S24 dostala červnový update tento týden také řada Galaxy S23. V jejím případě se však z USA do Evropy podle všeho ještě nerozšířil. 

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.