Zavřít reklamu

Systém Android je již nyní velmi bezpečný, jelikož Google do něj za posledních 14 let přidal několik bezpečnostních opatření a opatření na ochranu soukromí. Americký gigant však do nejnovější verze Androidu, tedy Androidu 15, zavádí novou funkci, díky které budou zařízení s Androidem chráněna před útoky typu juice jacking (zneužití zařízení při jeho dobíjení kabelem u veřejných nabíjecích stanic), a tato funkce by mohla dorazit na zařízení Galaxy s nadstavbou One UI 7.0.

Google do Androidu 15 přidal novou možnost s názvem Lockdown Mode. Když je tento režim aktivován, zabrání přístupu k datům v telefonu přes USB kabel. To zcela zabrání útokům typu juice jacking, i když již nyní je velmi obtížné se o ně úspěšně pokusit. Tohoto vylepšení si všiml známý expert na Android a redaktor webu Android Authority Mishaal Rahman.

Telefony a tablety Samsungu již režim se stejným názvem mají, ten ovšem pouze brání odemknutí zařízení pomocí biometrických metod. K odemknutí zařízení Galaxy musíte použít gesto, PIN  kód nebo heslo. V chystané nadstavbě One UI 7.0, vycházející z Androidu 15, by tak Samsung mohl tento režim vylepšit právě o ochranu proti juice jackingu.

Samsung začal nedávno interně testovat betaverzi One UI 7.0. Očekává se, že stabilní verzi začne na první zařízení vydávat někdy na podzim. Jako první ji s pravděpodobností hraničící s jistotou obdrží řada Galaxy S24.

Dnes nejčtenější

.