Zavřít reklamu

Populární videoplatforma YouTube ve verzi pro Android získala užitečnou novinku. Je jí vyhledávání pomocí služby Google Lens.

Jak informoval web 9to5Google, při otevření stránky vyhledávání na celé obrazovce v pravém horním rohu aplikace se nyní objevuje ikona Google Lens. Zobrazuje se prý konkrétně mezi vyhledávací lištou a ikonou mikrofonu a jednoduše otevírá Google Lens do rozhraní fotoaparátu, které dobře znáte.

Redaktor webu například vyfotografoval iPhone 13 Mini, načež vizuální vyhledávací nástroj zobrazil hlášku „Search YouTube“ (prohledat Youtube). Klepnutím na výsledek byl tento dotaz zadán do vyhledávání na YouTube. K dispozici je také širší možnost „Search on Google“ (hledat na Googlu).

Jde o poměrně jednoduché rozšíření vizuálního vyhledávání a odráží to, jak chce Google uživatelům poskytnout více způsobů, jak najít to, co potřebují, nad rámec textu a hlasu. Služba Google Lens ve vyhledávání na YouTube není podle webu ještě široce zavedena, ale zobrazuje se prý na všech zařízeních přihlášených ke stejnému účtu. Ikona Lens se prý také zobrazuje v horní části stránky s výsledky vyhledávání.

Dnes nejčtenější

.