Zavřít reklamu

Když Google v roce 2015 spustil aplikaci Android Auto, sliboval lepší automobilový informační a zábavní systém, který usnadní řízení. Na obrazovky našich aut přinesl známé rozhraní Androidu, což nám umožňuje mnohem snadněji provádět úkoly, jako je kontrola map, ovládání hudby, používání Asistenta Google či kontrola zpráv a odpovídání na ně hlasem, tedy úkoly, které by jinak byly riskantnější dělat za jízdy na telefonu. Téměř o deset let později se však aplikace stále potýká s několika problémy, u kterých by jeden čekal, že již budou dávno vyřešeny, ale nejsou. O které potíže konkrétně jde?

Problémy s připojením

Android Auto na prvním místě trpí problémy s připojením, které jsou sporadické a nekonzistentní. Na stránkách sociální sítě Reddit a podpory Googlu existuje nespočet vláken o těchto problémech. I když řada z nich může být způsobena hardwarem či softwarem výrobce aut, mnoho uživatelů se s nimi potýká napříč různými zařízeními a vozy, což dokazuje, že Google se na ně musí podívat důkladněji.

Nereagování na dotyk či padání aplikace

Android Auto má také podle řady uživatelů problémy s nereagováním na dotyk, případně se zpožděnými reakcemi, či rovnou s padáním aplikace. Podle některých za to může používání aplikace Waze, podle jiných zase nekvalitní kabely. Jiní tyto problémy vyřešili smazáním mezipaměti Android Auto nebo restartováním telefonu. Každopádně takovéto potíže by měl mít Google za těch 9 let již vychytané.

Nadměrné vybíjení baterie

Přetrvávajícím problémem s Android Auto je i nadměrné vybíjení baterie v telefonu, zejména při používání v bezdrátovém režimu. Podobně jako u potíží s připojením existuje na Redditu a podpoře Googlu celá řada vláken o tomto problému. I když to může záviset na dalších faktorech, jako je teplota auta, sluneční záření či připojení k systému auta, Google musí najít řešení, které zajistí bezproblémové a hladké používání Android Auto pro všechny uživatele.

Problémy s přehříváním

Dalším problémem s Android Auto, který částečně souvisí s vybíjením baterie, je přehřívání. Telefony s Androidem se podle některých uživatelům mají tendenci se zahřívat, když Android Auto používáte v bezdrátovém režimu. Někdy jsou prý tak horké, že je těžké s nimi manipulovat, a v důsledku toho se viditelně zpomalují. Pokud se prý navíc při používání bezdrátového režimu pokusíte telefon nabít, abyste se pokusili vybíjení baterie kompenzovat, může se ještě více zahřát, zejména pokud v autě používáte bezdrátovou nabíječku.

Oživení aplikace Android Auto for phone screens

Ne každý má auto s infotainmentovým systémem kompatibilním s Android Auto. Aby Google tento problém vyřešil, když platformu uvedl na scénu, nabídl aplikaci Android Auto for phone screens, která uživatelům umožňovala využívat podobné rozhraní pro řidiče se snadným přístupem a velkými tlačítky na obrazovce telefonu. Po velké aktualizaci Android Auto v roce 2019 však tato aplikace ustoupila do pozadí a se spuštěním Androidu 12 ji americký gigant oficiálně ukončil. Nejeden řidič by tak jistě uvítal, kdy by Google aplikaci oživil.

Dnes nejčtenější

.