Zavřít reklamu

O Samsungu je známo, že si rád dělá legraci ze svého úhlavního rivala Applu. Cupertinský gigant včera v rámci své vývojářské konference představil mimo jiné sadu funkcí umělé inteligence s názvem Apple Intelligence a nový operační systém iOS 18. Na to americká pobočka korejského obra zareagovala sérií jízlivých příspěvků na sociální síti X.

Americký Samsung si dělá z Apple Intelligence legraci několika videi, v nichž propaguje některé funkce Galaxy AI u řady Galaxy S24, a které také vyzdvihují funkce, které nejsou na iPhonu dostupné. Jeden z těchto klipů ukazuje postupně se rozvíjející slovo „iPhone“ a je vyplněn frází „Dare you to zoom to the dark without the Galaxy“ (Odvážíte se zazoomovat do tmy bez zařízení Galaxy). Klip končí tím, že herec drží telefon S24 Ultra a pořizuje noční fotografii v tmavém prostředí se slovy „Can your Apple to do it?“ (Dokáže toto váš Apple?).

Toto video vyzdvihovalo noční režim, který umožňuje pořizovat jasné fotografie i za tmy. Kvalita obrazu nočního režimu u řady Galaxy S24 totiž byla vylepšena pomocí technologie ProVisual Engine, která využívá umělou inteligenci. Noční režim je funkce, kterou na iPhonech sice najdete, že by ale byla v iOS 18 poháněna AI, o tom nepadlo ani slovo.

Další video ukazuje, jak influencer používá funkci generativních úprav na Galaxy S24 ke zvětšení malého jablka. Video je uvozeno titulkem „Do more with an apple than Apples ever done“ (Udělejte s jablkem více, než kdy Apple udělal). Poslední klip pak propaguje AI funkci Instant Slo-Mo, která umožňuje přeměnit běžné video na zpomalené.

Americký Samsung také zveřejnil několik tweetů, které zesměšňují funkce v nově představeném systému iOS 18, jež jsou na Androidu dostupné již roky. Jedním z nich je „Moving my icons whereever I want since 2010… isn‚t that cool?“ (Přesouvat ikony, kam chci, od roku 2010… není to skvělé?).

Další tweet se zaměřuje na názvy fotoalb a možnost sdílení. Příspěvek zní: „Next photo album name: Pics where I asked Galaxy Owners Can you send me that?(Název dalšího fotoalba: Obrázky, kde jsem se zeptal majitelů Galaxy Můžete mi to poslat?).

A americký Samsung si vzal na mušku také samotný název umělé inteligence Applu, když napsal: „Adding ‚Apple‘ doesn’t make it new or groundbreaking. Welcome to AI“ (Přidání slova Apple z toho nedělá nic nového ani přelomového. Vítejte ve světě AI).

Připomeňme, že Samsung si loni nenechal ujít příležitost, aby se Applu vysmál kvůli tomu, že iPhony 15 byly prvními telefony cupertinského obra s portem USB-C. Ne vždy se však korejský gigant trefí do černého. Stačí si vzpomenout na jeho dnes už neblaze proslulý příspěvek na Facebooku z roku 2020, kdy si dělal legraci z toho, že Apple ke svým telefonům již nepřibaluje nabíječku, jen aby o pár měsíců později učinil to samé.

Je pravda, že Apple se hodně inspiroval u toho, co už v nějaké podobě známe. Na druhou stranu ukázal i hodně toho, co jsme ještě v oblasti AI na telefonech neviděli. Jeho Siri totiž vypadá skutečně schopně. V našem případě ale může jasně narazit na podporu češtiny.

Dnes nejčtenější

.