Zavřít reklamu

Good Lock je populární modulová aplikace Samsungu, která uživatelům umožňuje si přizpůsobit jejich zařízení nad rámec toho, co umožňuje nadstavba One UI. Nyní vyšlo najevo, že korejský obr pracuje v rámci jednoho z modulů Good Locku na funkci, která vám pomocí známého gesta umožní zkontrolovat čas.

Jak upozornil známý leaker Tarun Vats, Samsung v rámci modulu Good Locku RegiStar pracuje na funkci, která vám pomocí gesta dvojitého klepnutí na záda telefonu umožní vidět čas. V dnešní podobě RegiStar pomocí tohoto gesta umožňuje funkce, jako je zobrazování oznámení, otevírání aplikací, pořizování snímků obrazovky, a dokonce i umístění aktuální aplikace do vyskakovacího okna. Toto gesto ale funguje jen tehdy, když je zařízení zapnuté a odemčené. Podobná funkce je k dispozici i na iPhonu a Pixelu.

Brzy tento modul umožní uživatelům vidět čas, když je jejich zařízení uzamčeno. Leaker dodává, že nová funkce bude debutovat v chystaných skládacích smartphonech Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 a že později se prostřednictvím aktualizace s nadstavbou One UI 7 rozšíří na další telefony.

Otázkou je, jak moc bude tato funkce užitečná. Zařízení Galaxy již podporují stále zapnutý displej (AOD), který ukazuje čas. Jejím smyslem je pravděpodobně zabránit tomu, aby byla obrazovka neustále aktivní, nicméně již dnes můžete jen klepnout na obrazovku, aby se zapnula, nebo zvednout zařízení, což byste stejně museli udělat, abyste dvakrát poklepali na zadní stranu.

Dnes nejčtenější

.