Zavřít reklamu

Samsung je jednou z nejoblíbenějších smartphonových značek mimo jiné i proto, že svým mobilním zařízením dopřává dlouhou softwarovou podporu. Své aktuální vlajkové řadě Galaxy S24 slibuje 7 velkých systémových aktualizací a 7 let bezpečnostních patchů a u řady svých starších zařízení se zavázal ke čtyřem upgradům Androidu a pěti letům bezpečnostních updatů. Jednou však musí i sebedelší podpora skončit a to se nyní týká dvou modelů řady Galaxy A a jednoho modelu řady Galaxy M.

Samsung ukončil softwarovou podporu pro telefony Galaxy A51 5G, Galaxy A41 a Galaxy M01. Ty už tedy nedostanou žádnou aktualizaci, ani systémovou, ani bezpečnostní. Galaxy A51 5G byl uveden na trh v dubnu roku 2020 s Androidem 10 a postupně byl upgradován na Android 13. Galaxy A41 vstoupil do prodeje o měsíc později taktéž s Androidem 10 a skončil na Androidu 12. A pokud jde o Galaxy M01, ten se dostal na trh v červnu roku 2020 a jako Galaxy A51 5G a A41 měl předinstalovaný Android 10 a jeho posledním systémovým upgradem byl Android 12. I on počínaje červnem přišel o bezpečnostní aktualizace.

Pokud se však v budoucnu objeví kritická bezpečnostní chyba, nelze vyloučit, že Samsung pro výše uvedené telefony (nebo i jiné, u kterých předtím ukončil softwarovou podporu) vydá mimořádnou aktualizaci. To už v minulosti učinil, ale bylo to zcela mimořádné.

Aktuální Samsungy koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.