Zavřít reklamu

Samsung se neustále snaží o dokonalost v oblasti designu, inženýrství a softwaru u svých smartphonů, což se mu vyplácí, neboť je dlouhodobým lídrem trhu. Není tak žádným překvapením, že se jeho telefonům daří dobře na hlavních trzích po celém světě. I díky skvělým prodejům jeho aktuální vlajkové řady Galaxy S24 se v 1. letošním čtvrtletí stal vedoucí smartphonovou značkou v téměř čtyřech desítkách zemí.

Nejnovější zpráva společnosti Counterpoint Research o dodávkách smartphonů odhalila, že ze 74 zkoumaných zemí byl Samsung v prvním čtvrtletí letošního roku vedoucí smartphonovou značkou celkem v 38 z nich. Korejský obr tak mezikvartálně dosáhl na první místo v dalších 10 zemích.

Samsungu se podařilo získat tržní podíl více než 40 % na trzích, jako je Polsko, Brazílie a Chile. Stal se také předním dodavatelem smartphonů na Tchaj-wanu, v Singapuru a Hongkongu, kde byl tradičně jedničkou Apple. Korejský gigant nicméně ztratil první místo v Indii, Dánsku, Belgii a Nizozemsku.

Hlavní rival Samsungu Apple se v předmětném období dostal na první místo pouze v 16 zemích, což je mezikvartálně o 8 zemí méně. Mezikvartální pokles zaznamenala také společnost Xiaomi, a to z 13 na 8 zemí. Celkový tržní podíl Samsungu v prvním čtvrtletí 2024 jinak činil 20 %, Applu 17 % a Xiaomi 14 %.

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.