Zavřít reklamu

Tablety s Androidem jsou díky svým velkým obrazovkám skvělými zařízeními pro zapisování poznámek, zvláště pokud máte klávesnici nebo stylus. Na mnoha androidových tabletech však spuštění aplikace na psaní poznámek, jako je Google Keep, vyžaduje nejprve odemknutí zařízení, což může zpomalit vaši produktivitu. To se naštěstí již brzy změní – chystaný Android 15 vám umožní nastavit výchozí aplikaci pro psaní poznámek, kterou bude možné spustit ze zamykací obrazovky.

Na své vývojářské konferenci I/O 2024 minulý měsíc Google uspořádal prezentaci, kde sdílel tipy, jak mohou vývojáři „zvýšit produktivitu uživatelů pomocí velkých obrazovek a příslušenství“. Během této prezentace jeho zástupce hovořil o „nové roli poznámek“ v Androidu. Jak vysvětlil, Android 15 uživatelům umožní rychlý přístup k jejich oblíbené aplikaci na psaní poznámek z jakékoli obrazovky, takže si budou moci zapisovat nápady nebo si dělat poznámky bez nutnosti přepínat aplikace.

Uživatelé si budou moci vybrat preferovanou výchozí aplikaci pro psaní poznámek navigací do Nastavení→Aplikace→Výchozí aplikace→ Výchozí aplikace pro poznámky. Výchozí aplikaci pro poznámky poté bude možné spustit dlouhým stisknutím zástupce na zamykací obrazovce, čímž se aplikace otevře, aniž by bylo nutné zařízení odemykat. Alternativně budou moci uživatelé stisknout zadní tlačítko na kompatibilních stylusech s certifikací USI a otevřít aplikaci pro psaní poznámek v plovoucím okně nad ostatními aplikacemi.

Google kromě toho na konferenci I/O 2024 hovořil o schopnosti poznámkových aplikací zaznamenávat obsah. Vývojáři budou moci do poznámkovových aplikací přidat tlačítko nebo jiný prvek rozhraní, který spustí novou aktivitu pro zachycení obsahu. Uživatel pak bude moci zaznamenat celou obrazovku nebo její část a uložit ji do poznámky jako obrázek, ke kterému bude moci připojit anotaci. Android 15 se momentálně nachází ve fázi veřejného betatestu, která by měla trvat do léta. Vydání ostré verze příštího Androidu se očekává někdy na podzim.

Dnes nejčtenější

.