Zavřít reklamu

Samsung by měl začátkem léta představit své nové skládací smartphony Galaxy Z Fold6 a Z Flip6. Zejména v souvislosti s prvním jmenovaným se objevují zvěsti, že přinese poměrně zásadní designové změny. Nyní do éteru pronikly jeho první fotografie, které potvrzují, že od předchůdců se bude designem skutečně lišit. Kromě toho telefon zavítal do populárního benchmarku, který odhalil, že i v Evropě se jej dočkáme s čipsetem Snapdragon 8 Gen 3.

Z prvních fotografií Galaxy Z Foldu6, které pustil do oběhu jeden z nejspolehlivějších leakerů Ice Universe, vyplývá, že příští „hlavní“ skládačka Samsungu bude mít hranatější design s ostřejšími hranami, který připomíná poslední modely Galaxy S Ultra. Snímky také naznačují, že zařízení bude mít tenčí pant, protože ze stran nevyčnívá tolik jako u Z Foldu5.

Kromě toho fotografie naznačují, že příští Z Fold bude disponovat širším vnějším displejem. Změna šířky má být sice minimální (necelé tři milimetry), stále je to však krok správným směrem k řešení jedné z nejčastějších stížností uživatelů na stísněnou vnější obrazovku aktuálního Z Foldu a jeho předchůdců. Jedna z uniklých fotografií pak potvrzuje, že Galaxy Z Fold6 bude mít nový drážkovaný design zadního fotoaparátu. Upřímně řečeno, tento design se nám příliš nelíbí, protože vypadá lacině a nemístně na zařízení, které bude stát minimálně 40 tisíc korun.

Galaxy Z Fold6 se neobjevil pouze na prvních fotkách, ale i v populárním benchmarku Geekbench. Ten odhalil, že telefon, který je zde uveden pod modelovým číslem SM-F956B, bude i v Evropě používat čipset Snapdragon 8 Gen 3, a ne Exynos 2400, jak někteří v poslední době spekulovali. Benchmark vedle toho odkryl, že čipu sekunduje 12 GB operační paměti a zařízení softwarově běží na Androidu 14. V testu jednoho jádra jinak získalo 1476 bodů a ve vícejádrovém 3582 bodů.

Samsung své příští skládačky představí podle všeho na své příští akci Galaxy Unpacked, která by se měla uskutečnit v červenci. S největší pravděpodobností je doprovodí nová hodinková řada Galaxy Watch7 a chytrý prsten Galaxy Ring.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.