Zavřít reklamu

PanzerGlass je přední výrobce krytů a tvrzených skel nejen na displeje telefonů ale i jejich objektivy. Své produkty však nenabízí jen na ty nejdražší modely, příkladně se snaží chránit i ty levnější. My měli možnost vyzkoušet tvrzené sklo PanzerGlass Edge-to-Edge na modelech Galaxy A15, A25, A35 a A55. 

Skla PanzerGlass vynikají svými vlastnostmi, a tak si můžete být jisti, že displej vašeho zařízení dokonale ochrání. A je jedno, jestli je z řady Galaxy S nebo Galaxy A. Tvrzená skla společnosti jsou navíc nově 3x odolnější vůči poškrábání než předchozí generace a nabízejí celoplošné lepení. Příslušenství společnosti určené pro Samsungy navíc už dlouhodobě nesou oficiální doporučení přímo od jihokorejské společnosti, kdy jim dává certifikaci DesignedForSamsung. Máte tak jistotu, že prošly náročnými testy kompatibility, funkčnosti a kontroly kvality. 

Rámeček i v nižší třídě 

Balení je svým obsahem bohaté a rozhodně díky společnosti za to. Moderní telefony jsou placky a lepení skla bylo mnohdy nepřesné. Protože zde ale najdete i instalační rámeček, který je ze 100% recyklovaného a kompostovatelného materiálu, je to brnkačka. Společnost ostatně klade na ekologii značný důraz, proto je krabička papírová, a další balení všech PanzerGlass produktů je certifikováno FSC. Znamená to, že za každý použitý strom pro výrobu prodejních balení je vysazen strom nový. 

PanzerGlass dále finančně podporuje z každého svého prodaného produktu organizaci The Perfect World Foundation, která zvyšuje povědomí o problémech planety a podporuje snahy předcházet celosvětové krizi. Organizace se například zabývá stále větším problémem, a to čištěním oceánů od plastového odpadu. V balení přítomný sáček je také 100% recyklovatelný. 

Balení skrývá i hadřík určený k odmaštění displeje a ten k jeho vyleštění. Pak je zde ještě samolepka na zbavení se nežádoucích prachových částic. Samo aplikování skla je rychlé a přesné. Rámeček díky výřezům pro tlačítka jasně usadíte na čelní stranu telefonu, a právě proto také sklo přesně nalepíte. Předtím mu tedy sloupnete zadní fólii a párkrát po něm po přiložení na displej přejedete prstem. Následně odloupnete horní fólii a vytlačíte zbytek bublin. Máte hotovo raz dva. 

Jak můžete vidět na přiložených fotografiích, po aplikování skla jsme pod ním měli bubliny. Ničemu to ale nevadí. Stačí jej z jedné strany trochu odloupnout, bubliny vytlačit a sklo opět přitlačit. Je to čistá, rychlá a snadná práce. Když se vám sklo nepovede nalepit na první dobrou, můžete to zkusit opakovaně, ničemu to nevadí, jen si dejte pozor, abyste z jeho spodní strany nenachytali prachové částice (k jejich odstranění také slouží ona samolepka). U prostoru čelní kamery je v případě modelů Galaxy A15 a A25 logické, že je zde výřez, škoda ale, že je i u Galaxy A35 a A55, tedy telefonů, který mají jen průstřel. 

Vrcholná kvalita také pro střední třídu 

Sklo samozřejmě nijak nezkresluje obsah, je příjemné na ovládání a nevadí mu ani přímý sluneční svit. Pro všechny modely je stejné a liší se jen rozměry podle daného telefonu. I když ten má pak třeba silnou „bradu“, jako v případě Galaxy A15 nebo A25, přesahuje i přes ni, aby bylo symetrické vzhledem ke stranám zařízení. Nijak nevadí ani krytům. 

Sklo je mimochodem také o 50% pružnější, než tomu bylo dříve, je třikrát tvrzené, telefon chrání při pádu až z výšky 2,5 m a na okrajích snese zátěž 25 kg. Jeho tloušťka je 0,4 mm, tvrdost má 9H a nechybí mu antibakteriální ochranná vrstva. Jeho cena se liší podle modelu, pro Galaxy A15 a A25 stojí 549 Kč, pro modely A35 a A55 pak 699 Kč. 

Dnes nejčtenější

.