Zavřít reklamu

Další verze operačního systému Android TV od Googlu, kterou je Android 14, přinese přepracované uživatelské prostředí, vyšší výkon či lepší energetickou efektivitu. Novinky americký gigant odhalil na nedávno proběhlé vývojářské konferenci I/0 2024.

Příští verze systému Android TV podle Googlu zkrátí dobu spouštění televizorů z takzvaného studeného startu o více než 4 sekundy. Většina zařízení s Android TV je však obvykle v pohotovostním režimu, když se nepoužívá, takže je poměrně vzácné vidět jejich „studený start“. I tak jde o vítané vylepšení, přestože je nevyužijí zdaleka všichni.

Důležitější je, že Google zlepšil výkon vertikálního a horizontálního posouvání. Jedná se o velmi potřebné vylepšení, protože posouvání může být na některých zařízeních pomalé. Příští verze Android TV také přináší rychlejší načítání dat a 20% snížení využití úložiště, i když Google neuvedl žádné podrobnosti o tom, jak těchto vylepšení dosáhl.

Výkon není jedinou věcí, která má být v Androidu 14 pro TV lepší. Aktualizace podle Googlu přinese také nové energetické režimy, a to nízkoenergetický, optimalizovaný a režim se zvýšenou spotřebou energie. První z nich vypne síťové připojení televizoru, když je v pohotovostním režimu, ale stále umožní instalaci kriticky důležitých aktualizací a fungování kritických funkcí. Druhý pak umožní některým funkcím, jako je „putování“ Asistenta Google mezi zařízeními nebo zrcadlení obrazu přes Wi-Fi, aby probudily televizor přes síť, když je v pohotovostním režimu, a třetí umožní mít zapnuté všechny síťové funkce.

Novinkou je také režim PiP (obraz v obraze), který je ideální pro multitasking, a funkce Find My Remote, která vám umožní snadno najít váš ztracený dálkový ovladač. I když se tato aktualizace nemusí zdát zásadní, je plná malých vylepšení, která mohou znamenat velký rozdíl. Dostupná bude později v tomto roce pro nová zařízení a jako upgrade pro ta stávající.

Ty nejlepší televize koupíte zde

Dnes nejčtenější

.