Zavřít reklamu

Apple minulý týden představil nové iPady Pro, které prezentoval skrze velice kontroverzní reklamu. Jejím obsahem totiž bylo ničení různých kreativních nástrojů obrovským lisem. Samsung se toho chytil a dodává k tomu, že „kreativitu nelze potlačit“. 

Reklama Applu zvedla poměrně velkou vlnu nevole, protože mnozí začali kritizovat ten přístup společnosti. Ta pod lisem ničila hudební a kreslící nástroje, objektivy fotoaparátů, herní automaty a mnohé další předměty. Všechny ale měly co dočinění s kreativitou, což právě veřejnost namíchlo. Co na tom, že to Apple myslel dobře, když všechny tyto nástroje „zmáčknul“ do iPadu Pro. 

Mnozí si totiž začali reklamu vykládat dvojsmyslem, tedy jak technologické společnosti zacházejí s kreativci a umělci, a také jak pokroky AI a technologií zpochybňují tradiční prostředky kreativity. Apple se nakonec za reklamu omluvil a zrušil plány na její vysílání v TV, i když je pořád k vidění na YouTube a na sociálních sítích. 

A teď přichází Samsung, který se z každé tragédie pro Apple snaží vykřesat něco dobrého pro sebe. Tentokrát se mu to ale daří. Právě v troskách, které zbyly po zničení všech těch nástrojů lisem Applu, se prochází dívka. Bere do ruky poničenou kytaru, na tabletu Galaxy Tab S9 Ultra si zobrazí noty a začne na ni hrát. V popisku příspěvku v síti X pak Samsung uvádí: „Nikdy bychom nepotlačili kreativitu.“ Načasování vydání reklamy nebylo náhodné. Vyšla totiž včera, tedy právě v den, kdy Apple začal nové tablety oficiálně prodávat.

Novinky Applu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.