Zavřít reklamu

Pokud vlastníte Galaxy S21 FE a těšili jste se, že také po vzoru řady Galaxy S21 dostanete Circle to Search, musíme vás zklamat. Aktualizace One UI 6.1 je totiž pro tento model dostupná už i v České republice, ale právě bez kýžené AI funkce.

Tento článek bude samozřejmě kritikou Samsungu, ale hned v úvodu se sluší říct, že společnost plánovala dát Galaxy AI jen vrcholným zařízením loňského roku, tedy modelům řady Galaxy S23 (i s Galaxy S23 FE), Z Flipu a Z Foldu 5. generace a tabletům řady Galaxy Tab S9. Nakonec se rozhodla, že tyto možnosti poskytne i vrcholným zařízením z let 2022 a 2021. V prvním případě bez většího omezení, v druhém už s opravdu velkým omezením.

Řada Galaxy S21, Galaxy Z Fold3 a Z Flip3 mají z Galaxy AI obsahovat jen Circle to Search. Tak nějak se tedy předpokládalo, že tuto novinku dostane i Galaxy S21 FE. Jenže opak je pravdou. Pokud si rozkliknete Detaily aktualizace, zmínku o Galaxy AI zde nenajdete, takže ani tu o Circle to Search. Smutné je, že když ale klepnete na Hlavní funkce, vidíte zde kompletní výčet Galaxy AI, včetně překladu hovorů v reálném čase, tlumočení konverzací, generování tapet atd.

Když ale aktualizaci dokončíte a jdete do aplikace Tipy, už zde žádná taková zmínka není a vidíte jen nové funkce, které přineslo samo One UI 6.1. Sám Samsung v tom má tedy značný zmatek. Moudrý z toho pak není nikdo, což dokládá o Samsung fórum. Jednoznačnou odpověď, která by do toho vnášela světlo, jsme nedostali ani od českého Samsungu.

Smutné je na tom to, že Galaxy S21 FE je novější jak celá řada Galaxy S21, protože byl na trh uveden jen chvíli před řadou Galaxy S22. Dostatečně výkonný je i jeho čip, který by měl funkci založenou především na softwaru hravě zvládat. Jako kdyby tedy Samsung nechtěl své fanoušky potěšit a naopak jejich zařízení krátil na funkcích, a to není zrovna hezké.

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.