Zavřít reklamu

Fotky Google bezesporu patří mezi nejlepší nástroje pro sdílení a zálohování fotografií. Jejich funkce rozpoznávání obličeje a vyhledávání usnadňují správu vaší rozsáhlé knihovny obrázků a v případě potřeby zobrazí relevantní obrázky. Dosud Google využíval své schopnosti umělé inteligence k tomu, aby do Fotek zavedl editační nástroje jako Magic Eraser a Magic Editor. Na své včera zahájené vývojářské konferenci I/O 2024 ale americký technologický gigant oznámil, že vylepšuje i vyhledávání v aplikaci pomocí AI asistenta Gemini.

Vyhledávání ve Fotkách Google je již nyní dostatečně chytré na to, abyste mohli hledat zvířata, památky, lidi apod. Díky integraci výkonného AI modelu Googlu Gemini však bude vyhledávání v aplikaci ještě chytřejší. Během včerejšího úvodního projevu na konferenci I/O šéf Googlu Sundar Pichai názorně předvedl, jak můžete Fotky požádat o „espézetku“ vašeho auta. AI model po analýze nahraných fotografií automaticky vyhledá a najde správnou SPZ.

Podobně můžete pomocí Gemini Fotky požádat, aby zobrazily časovou osu, jak pokročily lekce plavání vašeho dítěte. Můžete se dokonce zeptat, kdy vaše dítě absolvovalo první lekci plavání, a aplikace vám „naservíruje“ příslušné obrázky.

Funkce Ask Photos se ve Fotkách objeví letos v létě s pokročilejšími funkcemi a podporou textového a hlasového zadávání. Bude také fungovat u videjí, i když ukázky Google omezil právě jen na obrázky. Pro přístup k pokročilým funkcím Fotek Google obvykle vyžaduje placenou službu Google One. Jestli to bude platit i v případě nové funkce, v tuto chvíli není známo, lze to však předpokládat.

Dnes nejčtenější

.