Zavřít reklamu

Funkci Circle to Search jsme poprvé viděli u řady Galaxy S24, u které také Samsung představil svůj balíček funkcí umělé inteligence Galaxy AI. Je to ale funkce Googlu, který ji dává už i svým Pixelům. Brzy se má navíc také naučit nové možnosti a značně rozšířit. 

Google včera v úterý 14. května na proběhnuté úvodní Keynote k zahájení jeho vývojářské konferenci Google I/O 2024 uvedl, že nyní Circle to Search jede už ve 100 milionech zařízení. Jeho cílem je ale do konce roku toto číslo zdvojnásobit. Bude to mít ale těžké, protože Samsung už čeká jen představení ohebných smartphonů, které ty počty zas tak nenavýší, Google své Pixely 9 představí až v říjnu. Společnosti tedy nezbyde než přidat funkci do Androidu 15, jenže i ten vyjde až na podzim. 

Nehledě na to se má však Circle to Search naučit novým kouskům. Údajně by mělo jít o čtení čárových kódů, což ale včera Google nezmínil, takže to je buď kachna, nebo to má ještě daleko do realizace (rozhodně by to ale bylo fajn). Co ale naopak Google zmínil, a i přímo ukázal, je řešení domácích úkolů a počítání fyzikálních a matematických příkladů.  

Cíl je přitom zjevný – pomoci studentům lépe porozumět potenciálně obtížným tématům. Circle to Search totiž nedá jen výsledek, ale i celý postup, jak to známe z mnohých matematických aplikací. Jak svědomitě to pak studenti uchopí, už je samozřejmě na nich. Díky modelům LearnLM AI bude Circle to Search schopno porozumět a demonstrovat vzorce, diagramy i grafy. 

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.