Zavřít reklamu

Každoroční softwarová extravaganza Googlu je zde. Je to možná vůbec ta nejdůležitější událost softwarového světa, protože reálně zasáhne nejvíce uživatelů. Jedná se sice o vývojářskou konferenci, ale my se na ní dozvíme, jaké novinky v operačních systémech společnosti nás čekají. A nejen to. 

Vyjma softwaru ukazuje Google na této akci i mnoho hardwaru, což by se nemělo změnit ani letos. Událost, která bude živě streamovaná, bude zahájena už dnes, tedy 14. května, v 19 hodin našeho času. Vzhledem k tomu, že Google vlastní YouTube, není žádným překvapením, že chce, abyste se na Keynote dívali právě skrze tuto platformu. Sledovat ji můžete i na webu zde. 

Co očekávat od Google I/O 2024 

Předně půjde o Android 15, což bude jistě to nejzajímavější. Ukáže to, jakých novinek se na podzim dočkáme v našich smartphonech, a to i těch Samsungu. Ten bude na Androidu 15 stavět svou nadstavbu One UI 7.0. Je téměř jistotou, že uslyšíme i hodně o umělé inteligenci, kterou by mohl být tento systém protknutý. Na řadu samozřejmě přijde i Gemini, a to ve vyhledávání, Chromu nebo i Mapách. 

Dočkáme se také představení Wear OS 5, tedy nového operačního systému pro chytré hodinky. Profitovat z tohoto systému budeme v budoucích Galaxy Watch. Nějaké novinky bychom se mohli dozvědět i s ohledem na platformu Android TV.  

A pak je zde hardware. K žádnému představení jistě nedojde, protože Pixel 8a Google představil už minulý týden. Pravděpodobně ale uvidíme náhledy na Pixel Fold 2, Pixel Tablet 2, Pixely 9 a Pixel Watch 3. Prostor je i pro produkty chytré domácnosti z rodiny Nest a jsme zvědaví, jestli bude Google mluvit i o AR a VR, kdy na určitém headsetu pracuje spolu se Samsungem a Qualcommem. 

Dnes nejčtenější

.