Zavřít reklamu

Server JustWatch mapující streamovací platformy po celém světě vytvořil žebříček jejich popularity za první čtvrtletí letošního roku poplatný pro Českou republiku, a to konkrétně od 1. 1. 2024 do 31. 3. 2024. Ano, Netflix pořád vede, stejně jako Prime Video, HBO Max nebo Disney+ ale ztratil podíl na úkor tuzemské platformy voyo. 

Streamovací gigant Netflix má na českém trhu pevnou pozici s podílem větším, než mají v součtu za druhé a třetí místo Prime Video s HBO Max, kdy tyto platformy dohromady zabírají 31 %, což je pořád o 4 % méně, než má právě nejen česká jednička. I tak ale Prime Video bez problémů odpočívá na 2. místě s 2x takovým podílem, jaký má třeba Disney+. 

Jenže oproti Q4 2023 je situace v procentuálních podílech Q1 2024 hodně jiná. Je dost pravděpodobné, že po Vánocích mnozí diváci svá předplatná zrušili, jiní pak přešli. Voyo totiž z ničeho vystřelilo na 6% podíl a jistě tak ubralo ostatním velkým hráčům. Ostatně Netflix s Prime Video mezi kvartály klesly o 3 %, Disney+ o 2 %, HBO Max, Apple TV+ a SkyShowtime o 1 %. O2 TV drží 3% podíl a voyo nově zabírá 6% podíl.

A jak vypadal minulý týden v tuzemském streamu? První trojice je stále víceméně neměnná, kdy mezi filmy vedou Chudáčci následované Dunou a Oppenheimerem. Mezi seriály vede Fallout stíhaný Šógunem a Zelenáčem, kdy je na čtvrtém místě stále i Problém tří těles.

Dnes nejčtenější

.