Zavřít reklamu

Pomalu si zvykáme na hudební videoklipy, které jsou tvořeny za pomoci AI. Vidět už můžeme např. ten od Petera Gabriela, Duran Duran nebo dokonce tuzemských Wohnout. Jsou to ale jednohubky bez velkých ambicí. Ty naopak snímek Next Stop Paris bohužel má. 

Umělé inteligenci se nevyhneme nikde a je to jasný trend, což ukazují i funkce, které nám usnadňují život. Není to případ jen Galaxy AI, protože umělou inteligencí jsou naše zařízení protknutá skrz na skrz. Společnost TCL zaznamenala poměrně velký úspěch se svou aplikací TCLtv+ pro Google TV a nyní se pouští do svého „originálního“ obsahu tím největším možným způsobem, a to směšně špatným filmem generovaným AI s názvem Next Stop Paris. 

TCLtv+ byla spuštěna v loňském roce se zaměřením na „FAST“ kanály – bezplatnou televizi podporovanou reklamou. Aplikace je předinstalována na Google TV a představuje pohodlný způsob, jak získat jistý obsah zdarma. Nyní se ale TCL pouští do svého originálního obsahu. Společnost vysvětluje, že na snímku pracoval produkční tým zahrnující animátory, odborníky na VFX a inženýry AI. Scénář je podpořen komentáři živých herců, i když byly vizuály vytvořeny za pomoci „nejnovější AI animace“. 

Jenže trailer na tento počin je k smíchu – nebo k pláči, protože záleží, jak to berete. Je zde všechno klasické klišé, které AI nabízí, tedy přepálené vizuály, nepřirozeně se pohybující mimika v tváři a vrchol je, že hlavní postava má vlastně hned několik tváří podle toho, který software ji zpracovával. TCL navíc uvádí, že to nebude poslední její speciál generovaný AI. Má údajně v úmyslu realizovat více podobných projektů, kde bude umělá inteligence v hlavní roli. Inu, máme se asi na co těšit. 

Dnes nejčtenější

.