Zavřít reklamu

Galaxy S24 Ultra dostal letos na výběr, jestli mu budete objektivy chránit celýstvým blokem skla jako v minulosti, nebo sáhnete po minimalističnější ochraně jednotlivých objektivů. Té se dočkal i model Galaxy S24, kdy je tato ochrana dokonce kompatibilní i s loňskou řadou Galaxy S23 a S23+ (s Galaxy S24+ ale nikoli).

Společnost PanzerGlass je lídrem v oblasti ochrany smartphonů díky jejím krytům a tvrzeným sklům. Ty ale už delší dobu nabízí nejen na displeje, nýbrž i na čočky fotoaparátů a to mnoha modelů telefonů, od iPhonů přes Samsungy. Nebojí se přitom i levnějších řad, kdy aktuálně nabízí příslušenství i pro modely Galaxy A35 a A55. Zde nicméně máme ještě nejmenší letošní vlajku v podání Galaxy S24, která má od sebe objektivy fotoaparátů stejně daleko a jsou o stejné velikosti, jako tomu bylo loni, už jsou ale jinak oproti většímu Galaxy S24+.

Balení je jednoduché, kdy uvnitř najdete sadu vyjma skel čítající ubrousek na odmaštění a ten leštící. Postup aplikování je vlastně stejný jako u každého jiného skla – odmastit, vyleštit, nalepit. Najdete zde i samolepku pro odstranění prachových částic, ale není to úplně třeba vzhledem k tomu, že vlastně lepíte velice malé plochy. Je to jednoduché, rychlé a především přesné. Sklo nijak neovlivňuje čistotu ani kvalitu fotografií, a to i díky černým hranám, přičemž chrání čočky před škrábanci a jiným poškozením, tedy zejména při pádu zařízení a nárazy do ostrých rohů.

Vlastně ani nepoznáte, že PanzerGlass HOOPS Camera Protector máte na čočkách telefonu nalepené. Díky aplikátoru je celý proces skutečně snadný a nemáte zde co splést. Jen odloupnete spodní vrstvu, přiložíte, přitisknete a aplikátor odejmete. V případě, že chcete Hoops z objektivů sundat, tak protože skla nedoléhají až na tělo telefonu, sloupnete je ideálně nehtem, i když k tomu potřebujete patřičný tlak. Úplně lehce to rozhodně nejde. Díky tomu se není třeba obávat ani toho, že by se vám samy odlepily. To fakt nehrozí. Pokud si schováte aplikátor, můžete skla kdykoli opětovně nalepit. Jejich lepicí vrstva by měla zvládnout až 200 přelepení. Tvrzené sklo PanzerGlass HOOPS Camera Protector stojí 449 Kč.

Tvrzené sklo PanzerGlass HOOPS Camera Protector, Samsung Galaxy S24 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.