Zavřít reklamu

Pokud je řeč o hlasových asistentech, nejdál je pravděpodobně Google s jeho Asistentem. Na Siri Applu je poměrně hodně nadáváno v tom ohledu, že je poněkud hloupá, a hlavně se nové věci učí skutečně pomalu. Bixby Samsungu zase trpí malým využíváním uživateli. Jenže to se dost možná změní. Samsung k tomu má navíc jedno eso v rukávu. 

Generativní umělá inteligence a velké jazykové modely (LLM) zaznamenaly v poslední době raketový vzestup a pomohly zlepšit AI chatboty, jako jsou ChatGPT, Gemini nebo Microsoft Copilot. Společnosti Apple a Samsung je však do svých hlasových asistentů zatím neimplementovaly. Očekává se, že Google tak udělá na Google I/O 14. května a Apple „něco“ představí s iOS 18 10. června, kdy pořádá úvodní Keynote ke své vývojářské konferenci. Samsung to do jisté míry udělal již teď. 

Už před několika dny jeden z vedoucích pracovníků společnosti prozradil, že Bixby se díky generativní umělé inteligenci velice brzy dočká významného upgradu. Nyní jihokorejská firma prozradila, jak přesně vlastně plánuje Bixbyho vylepšit. 

Větší ekosystém a možná i čeština 

Samsung dnes představil novou řadu domácích spotřebičů BESPOKE s umělou inteligencí. Během uvedení na trh odhalil, že přináší AI vylepšení také do svého asistenta Bixby. Generativní umělá inteligence mu brzy umožní, aby se posunul o krok dál a dokázal porozumět složitým větám a hlasovým příkazům. Samsung také prozradil, že Bixby se dokáže zapojit do přirozených konverzací s uživateli, a dokonce pokračovat v předchozích rozhovorech. 

Háček to má jen v tom, že Samsung neprozradil, kdy Bixby tyto aktualizace vlastně obdrží. Dočkat bychom se mohli v létě tohoto roku, a to během druhé letošní akce Galaxy Unpacked, která pravděpodobně proběhne v červenci a jejím hlavním předmětem budou nové skládačky a chytré hodinky společnosti. Samsung může k pohánění nadcházející verze Bixbyho použít vlastní Samsung Gauss LLM a Google Gemini, podobně jako tomu bylo doposud. Oba už používá pro funkce Galaxy AI na zařízeních řad Galaxy S23, Galaxy S24, Galaxy Z Flip5, Galaxy Z Fold5 a Galaxy Tab S9. 

Výhodou Samsungu je oproti jeho největším rivalům právě ona bílá technika. Tu nenabízí ani Apple ani Google, a proto je samotný ekosystém společnosti o značnou míru větší a více využitelný. Navíc Bixby s těmito produkty bude 100% kompatibilní a snadno mu tak sdělíte své požadavky ohledně praček, sušiček i lednic. Protože máme potvrzeno, že Samsung pracuje na podpoře češtiny pro funkce pracující s hlasem v Galaxy AI, dá se doufat, že se naší mateřštiny dočkáme právě i u Bixbyho. Kdyby se tak skutečně stalo, byla by to skutečná pecka, protože česky neumí ani Asistent ani Siri. 

Řadu Galaxy S24 s Galaxy AI koupíte zde

Dnes nejčtenější

.