Zavřít reklamu

Netflix je největší, a tedy i nejpopulárnější video streamující platforma na světě. V České republice měla k loňskému roku 38% podíl, druhé bylo Amazon Prime Video s 20 % a třetí HBO Max s 15 %. Jaký by měl ale Netflix skutečně podíl, kdyby si uživatelé mezi s sebou nesdíleli účty? Už i u nás proti tomu platforma bojuje. 

Samozřejmě že si chce mnoho z nás užívat bohatého katalogu Netflixu zdarma, nebo za menší úplatu, než kterou Netflix požaduje. Pořád to sice jde, ale připravte se na omezování. Pokud máte Standard tarif (259 Kč měsíčně), mohou jej využívat dvě zařízení současně (teoreticky tedy za 129,50 Kč), Premium tarif nabízí 4 zařízení (za 319 Kč měsíčně, teoreticky tedy za 79,75 Kč měsíčně). Můžete přizvat tedy tři další uživatele, kteří mohou mít své vlastní účty v aplikaci pod vaším předplatným. Ostatním vám stačí poskytnout své přihlašovací údaje a je jedno, kolik lidí to bude. Jen se nikdy nedostanete přes až čtyři streamy najednou, takže kdo se přijde dívat jako poslední, nepochodí. 

Pokud je vše v rámci jedné domácnosti, je to v pořádku. Jenže pokud dáte údaje třetí osobě, kamarádovi nebo příbuznému, který žije jinde a nemá v Netflixu jeden z dostupných profilů pod vaším předplatným, už se budete potýkat s ověřováním. Jednou za určité období vám je totiž přístup k Netflixu skutečně odepřen. Abyste jej opětovně získali, musíte si od administrátora, tedy zřizovatele účtu, vyžádat kód, který přijde na jeho telefonní číslo, a který vám musí předat. Samozřejmě, že je to otrava.

Jenže jen tímto to nekončí. I onen kód platí jen po určitou dobu. Když jej tedy v aplikaci zadáte, budete se moci dívat dalších 14 dní, dokud se znovu nepřipojíte k Wi-Fi ve vaší domácnosti, tedy té hostitele. Pokud k němu budete chodit každé dva týdny na kafíčko, je to v pořádku a asi pojedete, jak budete potřebovat, jinak se ale připravte na omezování. 

Je zde ale ještě jedna relativně přijatelná varianta, a tou je sdílení účtu za poplatek. Sdílení účtu mimo domácnost vás vyjde na přijatelných 79 Kč za měsíc, což je jistě poměrně přijatelná částka a je to zároveň také nejlevnější a nejelegantnější přístup ke kompletnímu obsahu. Do Netflixu se takto totiž přihlásíte pod svým e-mailem a heslem, takže vám bude také obsah šitý na míru jako u samostatného profilu. Problém je ten, že u Standard tarifu můžete přikoupit jen jednoho člena, který s vámi nebydlí, u Premium dva.

Dnes nejčtenější

.