Zavřít reklamu

Generátory obrázků s podporou umělé inteligence vzaly v posledním roce svět útokem. Ve všech možných pádech se skloňují jména jako Dall-E, MidJourney nebo třeba Bing. Které AI generátory obrázků stojí za vyzkoušení?

Stable Diffusion

Stable Diffusion patří mezi nejoblíbenější generátory obrázků AI, a to z toho prostého důvodu, že jej máte plně pod kontrolou. Běží na vašem počítači a vy máte kontrolu nad kódem a použitými modely, a pokud chcete, můžete jej dokonce trénovat na svém vlastním obličeji. Existují webová grafická rozhraní, která si můžete stáhnout a nastavit, ale ke generování obrázků budete potřebovat poměrně rychlý počítač. Je to zcela zdarma a vše máte pod kontrolou, ale nevýhodou je, že ovládání všeho znamená, že potřebujete také hardware pro provoz. Stable Diffusion umí také věci jako upscaling obrázků a img2img, který vezme základní kresbu, kterou vytvoříte, a přemění ji na vysoce kvalitní obrázek.

Stable Diffusion můžete vyzkoušet zde.

Dall-E 3

DALL-E 3 vytvořila společnost OpenAI. Získáte ho zdarma v aplikaci Microsoft Copilot, ale je k dispozici také, pokud si zaplatíte službu ChatGPT Plus. Dokáže vykreslovat obrázky stejně jako Stable Diffusion, ale nepotřebujete k tomu žádný supervýkonný hardware. Také si výrazně lépe poradí s textem než kterýkoli z jeho předchůdců v oboru, takže je mnohem lepší pro generování obrázků, které někde obsahují text, ačkoliv má v tomto směru stále své rezervy. ChatGPT je jedním z nejlepších LLM, který lze používat zcela zdarma. Musíte si vytvořit účet, ale nic víc k tomu není potřeba.

DALL-E můžete vyzkoušet zde.

Microsoft Copilot

Copilot je chatbot s umělou inteligencí dostupný pro systémy iOS a Android, který využívá modely DALL-E 3 a GPT-4. V tomto případě se jedná o aplikaci, která je dostupná pro iOS a Android. Software je také integrován do systému Windows a lze k němu přistupovat přes web.

Microsoft Copilot můžete vyzkoušet zde.

Midjourney

Služba Midjourney byla poměrně dlouho zdarma prostřednictvím serveru Discord, ale nyní se za její používání platí. Od 10 dolarů měsíčně budete moci vytvářet obrázky, které zaberou až 3,3 hodiny času GPU měsíčně. To není špatné vzhledem k tomu, že obrázky budou většinou vygenerovány za méně než minutu, ale mějte na paměti, že Copilot i Stable Diffusion nabízejí bezplatné možnosti.

Midjourney

Midjourney můžete vyzkoušet zde.

Dnes nejčtenější

.