Zavřít reklamu

Galaxy S23 to nemá lehké. Přišel v blbý čas a stojí hodně peněz. Prakticky hned ho nahradila řada Galaxy S24 a vzápětí po ní i Galaxy A55. Má sice hodně nevýhod, ale jsou zde i dvě přednosti, kterými nad ostatními vyniká. 

Modely FE mají prostě smůlu a jen Samsung ví, proč je představuje v takový nešikovný čas. Když telefon navíc porovnáte s novějšími Áčky, nezapře svůj starý design, což mu také škodí. Rovné strany Galaxy A35 i A55 vypadají prostě lépe. Ostatně 5 věcí, ve kterých je Galaxy A55 lepší, jak Galaxy S23 FE, jsme vám už přinesli. Zde chceme vypíchnout zejména dvě přednosti (samozřejmě je jich více, jako čip nebo fotoaparáty), na které jakékoli Áčko prostě nedosáhne.  

Galaxy AI 

Tady není o čem. Pokud chcete využívat umělou inteligenci Samsungu, která bude v budoucnu jistě udávat trend, nemůžete jít do nějaké střední třídy, ale musíte chtít to nejlepší. Mezi to se právě řadí i Galaxy S23 FE, ať už proti tomu můžeme mít jakékoli výhrady. Právě s aktualizací na One UI 6.1 má fanouškovský model loňské vrcholné řady smartphonů Samsungu poměrně pádný argument pro to, proč byste si mohli chtít připlatit nějakou tu tisícovku navrch a sáhnout spíše po něm. 

Ne všechny možnosti Galaxy AI jsme si oblíbili, ale Circle to Search je skutečně návykové, shrnutí textů je také velice užitečné. Je zde navíc potenciál k tomu, že s přibývajícími funkcemi je dostane právě i Galaxy S23 FE. Jistě ne všechny, protože už tady chybí i Instant Slow-Mo, je ale pravda, že to není ta nejdůležitější funkce „chytrého“ balíčku Samsungu. 

Samsung DeX 

Galaxy S23 FE je ve skutečnosti nejlevnějším novým telefonem Samsungu s podporou DeX. Jde o desktopové prostředí, které lze spustit na vašem telefonu po připojení k obrazovce, jako je televizor nebo monitor. Tento softwarový nástroj je určený jen pro vybraná zařízení Samsungu a umožňuje vám s nimi používat klávesnice a myši a proměnit je vlastně ve stolní počítač, jen se systémem Android. 

Galaxy S23 FE navíc podporuje DeX drátově i bezdrátově. Pro kabelový DeX budete potřebovat DeX stanici nebo HDMI kabel, který připojíte do USB-C redukce. K bezdrátové metodě nepotřebujete nic, než podporovaný monitor/TV, mějte ale na paměti, že je toto rozhraní o něco pomalejší. Speciálně u Mobil Pohotovosti koupíte Galaxy A35 i Galaxy A55 výhodněji o 1 000 Kč a včetně prodloužené záruky na 3 roky zdarma! A čeká na vás i dárek k předobjednávce v podobě nového fitness náramku Galaxy Fit3 nebo sluchátek Galaxy Buds FE. Více na mp.cz/galaxya2024.

Galaxy A35 a A55 koupíte nejvýhodněji zde

 

Dnes nejčtenější

.