Zavřít reklamu

Sice začíná teprve jaro, Google však již nyní připravuje některé své aplikace na letní cestování. Americký gigant vylepšuje Vyhledávání o generativní funkce umělé inteligence, usnadňuje získání seznamu ověřených doporučení v Mapách a umožňuje vám snáze nakupovat pomocí přizpůsobených doporučení v Nákupech. Mapy a Nákupy kromě toho dostávají funkce AI, jako jsou souhrny a generování textu na obrázek.

Google vylepšil funkci Search Generative Experience (SGE) ve Vyhledávání, aby vám usnadnil plánování letních (či jakýchkoli jiných) cest. Nyní v jeho vyhledávači můžete pokládat širší dotazy, jako je „Naplánuj mi třídenní výlet do New Yorku, který je celý o historii“, a získat tak sadu návrhů, které zahrnují zajímavá místa, restaurace a přehled o letech a hotelech. Vyhledávání vám v podstatě vytvoří itinerář, který stáhne údaje ze stránek po celém webu, z recenzí, fotografií a dalších zdrojů, které lidé odeslali Googlu u více než 200 milionů míst po celém světě.

Mapy vám nyní usnadňují vyhledávání doporučených seznamů. Počínaje vybranými městy v USA a Kanadě vám aplikace při vyhledávání těchto měst zobrazí seznam doporučených míst k navštívení. Navíc zavádí seznamy trendů, nejlepších skrytých atrakcí, které vytvářejí podle toho, co lidi v daném městě zajímá.

Mapy kromě toho nyní také usnadňují přizpůsobení seznamů. Když v nich vytvoříte seznam míst, budete si moci vybrat pořadí, ve kterém se místa zobrazí. Místa můžete uspořádat podle oblíbených míst nebo chronologicky jako itinerář. A aby toho nebylo málo, Mapy nyní též používají umělou inteligenci k identifikaci klíčových informací o místech pomocí komunity Map. Když v nich budete hledat místa, budete moci vidět fotky a recenze, které shrnují, co se lidem na tom či onom místě líbí.

A konečně, Google zavádí do Nákupů nový personalizovaný nástroj pro doporučení, který vám pomůže snadno objevit další produkty, které se vám líbí. Když uživatelé v USA budou ve svém mobilním prohlížeči nebo prostřednictvím aplikace Googlu vyhledávat oblečení nebo doplňky, zobrazí se jim nyní sekce „doporučení stylu“. Možnosti lze hodnotit palcem nahoru nebo dolů a poté získat personalizované výsledky s položkami, které doplní uživatelův šatník a jeho smysl pro styl. Google také do Nákupů přidává funkci SGE, která uživatelům umožní popsat jejich nákupní produkt, načež vytvoří fotorealistický obrázek, který poté mohou použít k vyhledání podobných produktů.

Všechny výše zmíněné novinky by do příslušných aplikací měly dorazit během následujících dnů či týdnů.

Dnes nejčtenější

.