Zavřít reklamu

Na vnější straně nového „hlavního“ telefonu Samsungu pro střední třídu Galaxy A55 je toho hodně k vidění, např. velmi odolné sklo Gorilla Glass Victus+ nebo hliníkový rám. Zajímalo vás ale, co se skrývá uvnitř? Na tuto otázku odpovídá rozborka provedená youtuberem ze známého technologického kanálu PBKreviews.

Galaxy A55 se podle PBKreviews snadno rozebere, jakmile odstraníte jeho zadní panel – věci drží pohromadě pouze šrouby Phillips. Baterie má podle očekávání vytahovací poutko, které usnadňuje její vyjmutí.

Rozborka Galaxy A55 dále zjistila, že obtížné není vyměnit ani displejový kabel a že telefon se oproti svému předchůdci chlubí podstatně větší výparníkovou komorou. Ta pomáhá chladit nový čipset Exynos 1480, který oproti Exynosu 1380 tepajícím v Galaxy A54 5G běží na vyšších taktech.

Celkově si nový „vlajkový“ model Samsungu pro střední třídu vysloužil velmi vysoké skóre opravitelnosti – 8,5/10. To je o 0,2 bodů lepší skóre, než jaké získal jeho předchůdce. Zdá se, že jde o trend – v posledních letech se telefony korejského obra v tomto ohledu výrazně zlepšily a dnes patří mezi nejlépe opravitelná androidová zařízení. Speciálně u Mobil Pohotovosti koupíte Galaxy A35 i Galaxy A55 výhodněji o 1 000 Kč a včetně prodloužené záruky na 3 roky zdarma! A čeká na vás i dárek k předobjednávce v podobě nového fitness náramku Galaxy Fit3 nebo sluchátek Galaxy Buds FE. Více na mp.cz/galaxya2024.

Galaxy A35 a A55 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.