Zavřít reklamu

Některé kauzy jsou vážnější, pokud jde o funkčnost zařízení, když se třeba nepovede systémová aktualizace, nebo jen ta určitá najednou nefunguje tak, jak očekáváte. Jiné jsou poněkud úsměvné a čím jsou kurióznější, tím se více nafouknou. Jako třeba to, že S Pen u Galaxy S24 Ultra smrdí. 

Po smrti řady Note můžeme S Pen využívat s Galaxy S22 Ultra a novějšími modely, je podporován i u Galaxy Z Foldu a Tabletech Samsungu. U skládačky společnosti se jedná o volitelné příslušenství, a i když je S Pen součástí mnoha balení tabletů společnosti, nemají ty pro něho vyhrazený slot, ale jen magnetickou nabíjecí plochu. 

S Pen vám zlepšuje efektivitu práce a je hned po ruce, protože jej nemusíte nikde hledat ani nemusíte mít speciální pouzdra a kryty na zařízení. Je obsažen přímo v něm. Jeho hrot je jen 0,7 mm silný a obsahuje tlakový senzor 4 096 psi. Minulý týden se pak na základě komentářů z Redditu prohnala médii zpráva, jak S Pen v Galaxy S24 Ultra smrdí, což je problém, kterým v určitém ohledu trpěly i předchozí modely řady Galaxy S a Note. Proč tomu tak tedy je? 

Vydává S-Pen Galaxy S24 Ultra zvláštní vůni a pokud ano, je to zdraví škodlivé? 

Ano a ne. Někteří uživatelé skutečně cítí zápach jejich S Penu, zdraví to ale nijak škodlivé není. Komunita Samsungu na kauzu reagovala prohlášením, proč tomu tak je. Důvodem je, že je S Pen v zařízení příliš blízko vnitřním komponentům, které se při aktivitě zahřívají, čímž zahřívají zejména plastové komponenty i blízkého S Penu. Může to sice zapáchat jako pálící se plast, ale je to stejné, jako plastové komponenty v automobilu, které je příliš dlouho na přímém slunci. 

Jakmile S Pen tedy zase vychladne, zápach se rozptýlí a zmizí. Mimochodem i po dvou letech používání Galaxy S22 Ultra je jeho S Pen při aktivitě zařízení cítit stále, takže se to s časem nijak nemění. Samozřejmě ale záleží, jak moc citlivý je váš nos. Kdyby se nechtěla vyvolávat zbytečná senzace, pravděpodobně by to nikdo neřešil, ale proč si trochu nezakritizovat, když je nad čím, že. Kauza je to tedy spíše zasmání než jakémukoli řešení a snadno ji můžete přejít. Samozřejmě už ale vidíme všechny ty jablíčkáře, jak se na konto Samsungu smějí, že jejich majitelům smrdí zařízení. 

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.