Zavřít reklamu

Nový ovládací panel Android Auto je dobrý v tom, že zobrazuje více informací najednou, někteří uživatelé však mohou být zklamaní tím, že na rozdíl od jeho starších designů nezobrazuje počasí. Proč tedy světově populární navigační aplikace kartu s počasím nemá?

Ve skutečnosti Android Auto kartu zobrazující počasí má, jen se zobrazuje pouze některým uživatelům. Výchozím rozvržením ovládacího panelu aplikace je zobrazení Map Google na jedné kartě a jejich míst na kartě druhé pro snadný přístup. Pod nimi se nacházejí multimediální widgety pro hudbu, audioknihu nebo podcastovou aplikaci, kterou používáte. Proč se tedy tato pro mnohé důležitá karta zobrazuje jen někomu a ostatním ne?

Důvodem je to, že rozvržení dashboardu Android Auto je dynamické, což znamená, že upravuje svou velikost a to, jaké karty se zobrazují, podle velikosti a rozlišení displeje. V drtivé většině případů jsou displeje v autech menší a mají nižší rozlišení, což znamená, že Android Auto na nich v rámci dashboardu upřednostňuje velká, snadno dostupná tlačítka a základní informace.

Na větších panelech nebo panelech s vyšším rozlišením však Android Auto zobrazí Mapy Google (či jakoukoli jinou navigační aplikaci, kterou používáte) jako větší a funkčnější rozvržení. Aplikace bude plně ovladatelná z ovládacího panelu, což znamená, že další karta používaná k zobrazení doporučených míst již není potřeba. A obvykle je nahrazena právě kartou s počasím.

Naštěstí karta s počasím není jediným způsobem, jak v Android Auto zjistit počasí – existuje několik dalších možností. Tou první je se na počasí zeptat Asistenta Google (můžete se jej zeptat na počasí v lokalitě, ve které se právě nacházíte, nebo požádat o předpověď), druhou pak specializované aplikace pro předpověď počasí pro Android Auto. Těmi patrně nejlepšími jsou Weather & Radar a MyRadar.

Dnes nejčtenější

.