Zavřít reklamu

WhatsApp loni v květnu spustil funkci přepisu hlasových zpráv, ta však byla dosud k dispozici pouze uživatelům iOS. Nyní to však vypadá, že se jí takřka po roce dočká i androidová verze aplikace.

Rozborka betaverze WhatsAppu 2.24.7.7 provedená webem TheSpAndroid odhalila řetězce kódu, které naznačují, že je ve vývoji nová funkce pro androidovou verzi aplikace. Řetězce kódu odkazují na koncově šifrované přepisy. Řetězce konkrétně zahrnovaly:

  • „Pro aktivaci přepisů bude staženo 150 MB nových dat aplikace“.
  • „Aktivovat“.
  • „WhatsApp využívá rozpoznávání řeči vašeho zařízení k poskytování koncově šifrovaných přepisů. Další informace“.
  • „Zapnout přepisy“.

Vypadá to, že před aktivací této funkce budou uživatelé muset nejprve stáhnout 150 MB dat. Aby fungovala, bude se spoléhat na software zařízení pro rozpoznávání řeči. Funkce se bude pravděpodobně nacházet v Nastavení→Chaty. Webu se i přes řetězce kódu nepodařilo funkci zprovoznit. Je možné, že tato funkce ještě není vývojáři aktivována, což by naznačovalo, že je v raném stadiu vývoje.

WhatsAppu se týká ještě jedna zpráva. Betaverze aplikace 2.24.7.6 podle webu WABetaInfo testuje funkci sdílení videí prostřednictvím aktualizací stavu o délce až 1 minuty. Dosavadní limit „statusových“ videí je přitom jen 30 sekund, takže dvojnásobně dlouhá doba by byla významným vylepšením.

Dnes nejčtenější

.